Господня відповідь на молитву
1 Я відкрився тим, котрі про Мене не питали; Мене знайшли ті, котрі не шукали Мене. Я говорив народові, який не прикликав Мого Імені: Ось Я! Ось Я!
2 Я день у день простягав Свої руки до бунтівного народу, який, керуючись власними задумами, ходив поганими дорогами.
3 Цей народ постійно викликає Мій гнів, як нібито вони переді Мною приносять жертви у священних садах і спалюють ладан на цеглинах!
4 Вони збираються в гробницях і ночують у криївках, їдять свиняче м’ясо, і гидка юшка в їхній посудинах.
5 Вони кажуть: Зупинись подалі, не наближайся до мене, бо я святий для тебе! Вони – їдкий дим у Моїх ніздрях, – вогонь, що постійно палає.
6 Ось що написано переді Мною: Не мовчатиму, поки не відплачу! Віддам належне за заслугами, –
7 за гріхи ваші та гріхи ваших батьків, – говорить ГОСПОДЬ, – котрі кадили ладаном на горах і зневажали Мене на пагорбах; Я спочатку відміряю їхню відплату, а потім віддам до їхнього лона.
8 Так говорить ГОСПОДЬ: Коли виногроно наливається соком, то кажуть: Не знищуй його, бо в ньому благословення! Так і Я зроблю з тими, хто Мені служить, – не знищу всіх!
9 Я виведу від Якова потомство, – від Юди – спадкоємця Моїх гір, аби Мої вибрані отримали це, як спадщину, і Мої раби там проживали.
10 Сарон буде пасовиськом для отар, а долина Ахор – відпочинком для великої худоби Мого народу, котрий шукає Мене.
11 А вас, котрі залишили ГОСПОДА й забули Мою святу гору, котрі готують частування Ґадові, та наливають вино для Мені , –
12 Я визначив під меч! Усі ви впадете на коліна і схилите голови під його (меча ) ударом, бо Я вас кликав, але ви не відповідали, Я говорив, та ви не слухали! Ви чинили зло перед Моїми очами, обрали те, чим Я гидую.
13 Тому так говорить мій Владика ГОСПОДЬ: Оце Мої слуги їстимуть, а ви будете голодувати; Мої слуги питимуть, а ви будете страждати від спраги; Мої слуги радітимуть, а вас чекає ганьба.
14 Таким чином, Мої слуги веселитимуться від сердечної радості, а ви будете голосити від сердечного болю, волатимете від душевної розпачі.
15 Ваші імена залишаться як прокляття Моїх вибраних; мій Владика ГОСПОДЬ знищить таких, а Своїх слуг назве новим ім’ям.
16 З того часу , хто в краю проситиме благословення, він буде благословенний істинним Богом, і хто буде присягатись, присягатиметься істинним Богом! Попередні страждання забудуться і щезнуть з Моїх очей,
Нове небо та нова земля
17 тому що Я створю нове небо і нову землю, а все колишнє не згадуватиметься, і не спаде на думку.
18 Ви ж постійно будете радіти й веселитися тим, що Я творю. Адже Я зроблю Єрусалим на радість, його народ – на втіху.
19 Я радітиму Єрусалимом, і втішатимусь Моїм народом. Вже ніколи в ньому не буде чути ні голосу ридання, ні звуків голосіння.
20 Там більше не вмиратимуть передчасно немовлята , не буде й старого, який не дожив би свого віку, бо й столітній вмиратиме як юнак, а столітній грішник буде проклятий.
21 Вони будуватимуть доми, і мешкатимуть у них, і насаджуватимуть виноградники, і споживатимуть їхні врожаї.
22 Не будуватимуть, щоб хтось інший там мешкав, і не садитимуть, щоб інший споживав плоди. Вік Мого народу буде, як вік дерева, тому обранці Мої користуватимуться плодами своєї праці.
23 Вони не працюватимуть надаремно, і не народжуватимуть дітей на горе, а стануть поколінням, благословенним ГОСПОДОМ, як і їхні нащадки з ними.
24 І буде так: перш ніж вони заволають, Я відізвуся; вони ще говоритимуть, а Я вже почую!
25 Вовк та ягня пастимуться разом, а лев, як і віл, будуть їсти солому, а змій харчуватиметься землею. Ніхто на всій Моїй святій горі не чинитиме зла і не робитиме шкоди, – говорить ГОСПОДЬ.