1 Так говорить ГОСПОДЬ: Небо – Мій престол, а земля – підніжок Моїм ногам. Який же дім Мені побудуєте, і де знайдете місце для Мого перебування?
2 Тож усе це створила Моя рука, і так воно все виникло! – говорить ГОСПОДЬ. Але ось на кого Я зверну увагу: на лагідного і скрушеного духом, – на того, хто тремтить перед Моїм Словом.
3 А нечестивий , котрий ріже на жертву вола, – те саме, що вбиває людину; хто приносить у жертву ягня, те саме, що душить пса; хто приносить хлібний дар, те саме, що свинячу кров; хто кадить ладаном, те саме, що молиться до ідолів . Тому такі (нечестиві ) обирають власні дороги, і вони задовольняються своїми гидотами.
4 Через те і Я поверну їхні глузування на них, – чого вони бояться, те наведу на них. Адже, коли Я кликав їх, вони не відповідали, Я говорив, а вони не слухали, але чинили те, що є злом у Моїх очах, і обирали те, до чого Я відчуваю огиду!
5 Послухайте слово ГОСПОДНЄ, ті, котрі з тремтінням ставитесь до Його Слова! Якщо ваші брати, котрі вас ненавидять, і котрі вас проганяють заради Мого Імені, кажучи: Нехай ГОСПОДЬ явить Свою славу, щоб ми побачили вашу радість, то таких очікує ганьба.
6 Доноситься гомін з міста, чути голос із Храму. Це голос ГОСПОДА, Котрий відплачує Своїм ворогам.
7 Перш ніж з’явились перейми у породіллі, вона народила, – перш ніж почались болі, вона народила хлоп’ятко.
8 Хто чув про щось подібне, чи таке бачив? Хіба може без страждань і болі з’явитись країна в один день? Хіба може народитись народ відразу? Що ж до Сіону, то ледве відчув він муки, як народились його діти.
9 Хіба можу Я довести до переймів, – питає ГОСПОДЬ, – і не дам народити? Хіба можу затримати дитинку, яка з’являється на світ? – говорить твій Бог.
10 Тож радійте з Єрусалимом, і веселіться з ним усі, хто його любить! Тіштесь ним усі, хто його оплакував.
11 Ви отримали можливість годуватись і насичуватись від грудей потіхи (дочки Сіону ), насолоджуватися молоком, яке наповнює її груди.
12 Адже так говорить ГОСПОДЬ: Ось Я до вас скеровую добробут, наче ріку і, як повноводний потік, надбання і славу народів! Вас годуватимуть і носитимуть немовби на руках, і бавитимуть, посадивши на коліна.
13 Як потішає матір свою дитину, так і Я вас потішу; ви будете тішитись Єрусалимом.
14 Ви усе це побачите, зрадіє ваше серце і, як свіжа зелень, розцвітуть ваші кості . Тоді стане явною рука ГОСПОДНЯ Його слугам, а обурення – Його ворогам.
15 Бо ось гряде ГОСПОДЬ у вогні, а Його колісниці, – наче вихор, щоб дати волю Своєму гніву і виконати Свою погрозу в полум’ї вогню.
16 Адже ГОСПОДЬ вогнем і Своїм мечем судитиме всяке тіло, – і буде багато уражених ГОСПОДОМ.
17 Ті, котрі освячуються й очищають себе в язичеських дібровах, наслідуючи тих, що всередині (ідолослужителів ), їдять свинину, мишей та інші гидоти, всі разом з ними будуть знищені, – говорить ГОСПОДЬ.
18 Я знаю їхні вчинки та їхні думки! Я прийду, аби зібрати всі народи та язики; вони прийдуть і побачать Мою славу!
19 Я покладу на них знак, тому тих з них, котрі врятувалися, відішлю до народів: в Таршіш, Пул і Луд, – до тих, котрі натягують тятиву лука; в Тувал та Яван і до далеких островів, де ще не чули про Мене і не бачили Моєї слави, щоб вони сповіщали про Мою славу між народами .
20 І повернуть усіх ваших братів з-поміж усіх народів, як дар ГОСПОДУ, – на конях і колісницях, на возах, мулах та верблюдах – на Мою святу гору, в Єрусалим, – говорить ГОСПОДЬ, – як діти Ізраїля приносять хлібні дари в чистому посуді до ГОСПОДНЬОГО Храму.
21 А декого з них Я візьму за священиків і левітів, – говорить ГОСПОДЬ.
22 Адже, як нове небо і нова земля, які Я створю, залишатимуться переді Мною, – каже ГОСПОДЬ, – так само перебуватиме завжди ваше потомство і ваше ім’я.
23 І буде так, що з місяця в місяць, і зі суботи в суботу кожна людина приходитиме, щоб поклонитися переді Мною, – говорить ГОСПОДЬ.
24 А коли виходитимуть, то побачать трупи людей, котрі відступили від Мене, бо їхня черва не помре, і їхній вогонь не погасне. Вони будуть гидотою для всіх людей.