Вороги знову тиснуть Ізраϊля
1 Після Авімелеха для порятунку Ізраїлю виступив Тола, син Пуа, внук Дода, – муж з племені Іссахара. Він мешкав у Шамірі, що на узгір’ї Єфрема. 2 Тола був суддею Ізраїлю двадцять три роки. Коли він помер, то був похований у Шамірі.
3 Після нього постав гілеадець Яір. Він був суддею Ізраїлю двадцять два роки. 4 В нього було тридцять синів, котрі їздили на тридцяти молодих ослах. Вони мали тридцять міст, які й дотепер існують у Гілеадському краю й називаються Поселеннями Яіра. 5 Коли Яір помер, то був похований у Камоні.
6 Проте ізраїльтяни й далі чинили зло в очах ГОСПОДА. Вони служили Ваалам та Астартам, а також богам арамійським, богам сидонським, богам Моаву, богам синів Аммона і богам филистимців. ГОСПОДА вони залишили й не служили Йому. 7 Тож запалав ГОСПОДНІЙ гнів на Ізраїль, і Він віддав їх у руки филистимців та в руки синів Аммона. 8 Вони пригноблювали й поневолювали ізраїльтян того часу. Вісімнадцять років вони пригноблювали ізраїльтян, що мешкали на іншому боці Йордану, в аморейському краю, що в Гілеаді. 9 Тоді аммонійці перейшли Йордан, аби також воювати з Юдою, Веніяміном та домом Єфрема. І було Ізраїлеві дуже важко.
10 Тоді ізраїльтяни заволали до ГОСПОДА, промовляючи: Згрішили ми перед Тобою, оскільки ми залишили свого Бога, а служили Ваалам. 11 І ГОСПОДЬ відповів ізраїльтянам: Хіба Я не рятував вас від єгиптян, аморейців, аммонійців, филистимців, 12 сидонців, амалекітянців та маокійців, які пригноблювали вас? Адже щоразу, коли ви волали до Мене, Я вас рятував з їхніх рук! 13 Але ви знову й знову залишали Мене й служили іншим богам. Тому більше вже не спасатиму вас. 14 Ідіть і волайте до богів, яких ви самі собі обрали; нехай вони вас рятують у час вашої скрути! 15 У відповідь ізраїльтяни дуже заголосили до ГОСПОДА: Згрішили ми, – говорили вони , – роби з нами те, що Ти вважаєш за потрібне, лише спаси нас тепер! 16 Вони повикидали з-поміж себе чужих богів, і почали служити ГОСПОДУ. Він же не міг більше дивитись на страждання народу, і був засмучений недолею Ізраїлю.
17 І от аммонійці отаборились у Гілеаді, а ізраїльтяни, згуртувавшись, стали табором у Міцпі. 18 Тоді народ і старійшини Гілеаду домовились між собою: Хто з-посеред наших мужів поведе нас на битву з аммонійцями, той і стане вождем усіх мешканців Гілеаду?