Вступ
1 Слова Єремії, сина Хілкії, зі священицького роду, з Анатоту, що у Веніяміновому краю.
2 До нього було ГОСПОДНЄ слово тринадцятого року царювання в Юдеї Йосії, Амонового сина.
3 А потім у часи Єгоякима, сина Йосії, юдейського царя, і аж до кінця одинадцятого року п’ятого місяця Седекії, сина Йосії, царя Юдеї, і виселення мешканців Єрусалима в неволю.
Покликання Єремії
4 ГОСПОДНЄ слово було до мене такого змісту:
5 Я обрав тебе ще до того, як тебе створив у материнському лоні. Перш ніж ти народився, Я освятив тебе, призначивши тебе пророком для народів.
6 Але я відповів: О, Владико ГОСПОДИ, я ж не вмію говорити, оскільки я ще молодий!
7 Та ГОСПОДЬ мені сказав: Не говори: Я ще молодий, бо ти підеш до всіх, до кого лише тебе пошлю, і говоритимеш те, що Я тобі накажу.
8 Не бійся нікого, бо Я буду з тобою, аби тебе рятувати, – говорить ГОСПОДЬ.
9 І ГОСПОДЬ простягнув Свою руку, та доторкнувся до моїх уст; після цього сказав до мене ГОСПОДЬ: Ось Я вклав Мої слова в твої уста!
10 Дивись, Я нині тебе ставлю над народами й над царствами, аби викорінювати і руйнувати, губити й нищити, а також відбудовувати й насаджувати!
Мигдалева галузка й кипляче горня
11 Було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту: Що ти бачиш, Єреміє? Я відповів: Бачу галузку мигдалевого дерева.
12 А ГОСПОДЬ мені сказав: Ти правильно побачив, адже Я пильную над Моїм словом, щоб воно виконувалось.
13 Після цього знову було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту: Що ти бачиш тепер ? І я відповів: Бачу киплячий казан, передня сторона якого нахилена в бік півночі.
14 І ГОСПОДЬ сказав мені: З півночі насувається лихо на всіх мешканців краю!
15 Бо ось Я скликаю всі роди північних царств, – говорить ГОСПОДЬ. Вони прийдуть, і кожен з них поставить свого престола біля єрусалимських брам і навколо всіх його стін, і при кожному юдейському місті.
16 Я виголошу щодо них Свій вирок за їхнє беззаконня, адже, залишивши Мене, вони кадили ладаном перед чужими богами, і поклонялися виробам власних рук!
17 Ти ж підпережись, встань і говори їм усе, що Я тобі накажу. Не бійся їх, бо інакше Я нашлю на тебе ще більший страх перед ними.
18 Сьогодні Я тебе роблю немовби містом-фортецею, наче залізним стовпом і мідною стіною для всього краю – проти царів Юдеї та її можновладців, проти її священиків і народу краю.
19 Вони виступлять проти тебе війною, але не здолають тебе, тому що Я з тобою, – говорить ГОСПОДЬ, – аби тебе рятувати!