У долині жаху
1 Тоді ГОСПОДЬ мені сказав: Піди й придбай у гончаря випалений глиняний глечик; тоді візьми із собою кілька старійшин з народу та кілька старійшин зі священиків,
2 і піди з ними до долини Бен-Гінном, що при вході до Череп’яної Брами, і проголоси там слова, які Я тобі скажу.
3 Промов до них так: Слухайте ГОСПОДНЄ слово, юдейські царі, та мешканці Єрусалима. Так говорить ГОСПОДЬ Саваот, Бог Ізраїлю: Ось Я спроваджую на це місце таке лихо, що в кожного, хто про це почує, задзвенить у його вухах.
4 Це станеться через те, що Мене залишили і зробили це місце чужим, оскільки звершують тут кадіння ладаном перед чужими богами, яких не знали ні вони, ні їхні батьки, ні юдейські царі, наповнивши це місце кров’ю невинних.
5 І влаштували узвишшя Ваалові, щоб спалювати своїх дітей у вогні, як жертву всепалення для Ваала, чого Я не заповідав і не казав, і що на думку Мені не спадало.
6 Тому надходить час, – говорить ГОСПОДЬ, – коли більше не називатимуть це місце ні "Тофет", ні "Долина Бен-Гінном", але "Долина Вбивства"!
7 Все, що було задумано Юдою і Єрусалимом про це місце, оберну в ніщо. Я зроблю так, що вони впадуть від меча перед своїми ворогами, – від рук тих, що зазіхають на їхнє життя. Я віддам їхні трупи на їжу птаству небесному та польовим звірам.
8 Я учиню це місто страхіттям і посміховиськом, так що кожен, хто проходитиме повз нього, здригнеться і засвистить над усіма його руїнами.
9 Я допущу, щоб вони поїдали тіла своїх синів та тіла своїх дочок. Перебуваючи в облозі та в нещасті через пригноблення з боку своїх ворогів, котрі зазіхають на їхнє життя, люди їстимуть тіла своїх ближніх.
10 Після цих слів розіб’єш глечик на очах мужів, котрі прийшли з тобою,
11 і скажеш їм: Так говорить ГОСПОДЬ: Ось так Я розіб’ю цей народ і зруйную місто, як розбивається глиняний посуд, якого вже більше відновити неможливо. І ховатимуть мертвих у Тофеті, оскільки не вистачатиме належних місць для поховання.
12 Ось так Я учиню із цим містом, – говорить ГОСПОДЬ, – і з його мешканцями, так що воно (місто ) уподібниться Тофету .
13 Навіть житла в Єрусалимі, та палаци юдейських царів будуть, як місце Тофету; адже осквернені всі будинки, на дахах яких кадили ладаном усім небесним силам (сонцю, місяцю, зіркам ) і приносили жертви возливання чужим богам.
14 Коли Єремія повернувся з Тофета, куди посилав його ГОСПОДЬ, аби там пророкувати, то став у дворі ГОСПОДНЬОГО Дому, й промовив до всього народу:
15 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот, Бог Ізраїлю: Ось Я спроваджую на це місто та на всі міста околиці всі нещастя, про які Я їм провіщав, оскільки вони залишаються твердошиїми й відмовляються прислухатися до Моїх слів!