Ізраїль і Юда будуть спасені
1 У той час, – говорить ГОСПОДЬ, – Я буду Богом усіх родів Ізраїлю, а вони будуть Моїм народом.
2 Бо так говорить ГОСПОДЬ: Народ, врятований від меча, знайде милість у пустелі. Ізраїль прямує до свого спочинку.
3 Здалеку з’явився мені ГОСПОДЬ і сказав : Я полюбив тебе вічною любов’ю, тому Я виявляю тобі милосердя.
4 Я знову тебе відбудую, і ти будеш відновлена, Ізраїльська діво! Ти знову візьмеш свої бубна й виступатимеш у веселому хороводі.
5 Ти знову насаджуватимеш виноградники на схилах самарійських гір; будеш розводити сади й сама споживатимеш вирощені плоди .
6 Адже настане день, коли вартові волатимуть на Єфремовій горі: Вставайте й підіймемось на Сіон, до ГОСПОДА, нашого Бога!
7 Адже так говорить ГОСПОДЬ: Нехай лунають радісні співи про Якова, вигукуйте про головного з-посеред народів, голосно співайте пісню хвали, волаючи: ГОСПОДИ, спаси Свій народ, залишок Ізраїлю!
8 Я їх приведу з північного краю, а також позбираю їх з усіх країв землі; не залишу з них ні кривих, ні сліпих, ні породіль, ні вагітних, – всі вони у великій кількості повернуться сюди.
9 З плачем вони вийдуть, а Я, потішаючи, попроваджу їх до водних потоків рівною дорогою, на якій вони не спотикатимуться. Адже Я – Отець Ізраїлю, і Єфрем – Мій первородний!
10 Слухайте ГОСПОДНЄ слово, народи, й сповіщайте його на далеких островах, говорячи: Той, Хто розпорошив Ізраїль, знову збере його й стерегтиме його так, як пастир своє стадо.
11 Адже ГОСПОДЬ викупив Якова, врятувавши його з рук сильнішого за нього.
12 Вони прийдуть, і веселитимуться на узгір’ї Сіону. Всі сяятимуть від радості, користуючись ГОСПОДНІМ добробутом: пшеницею, вином, олією, телятами та ягнятами. Їхнє життя буде, немов напоєний вологою сад, а про колишні страждання забудуть.
13 Радісно кружлятимуть у хороводі дівчата, а разом з ними юнаки та літні люди. Я оберну їхній смуток на радість, потішу й розвеселю їх, а горе забудеться.
14 Я напою душу священиків достатком, – Мій народ насититься Моїми благами, – така обітниця ГОСПОДА.
15 Так говорить ГОСПОДЬ: У Рамі лунають звуки голосіння та гіркого ридання. Рахиль оплакує своїх дітей і відмовляється від розради через долю своїх дітей, бо їх вже немає.
16 Так говорить ГОСПОДЬ: Перестань голосити, нехай твої очі не проливають сліз, адже будеш мати нагороду за свій труд, – говорить ГОСПОДЬ, – вони повернуться з ворожого краю.
17 Є для тебе надія на майбутнє, – говорить ГОСПОДЬ, – діти повернуться у свої кордони.
18 Я неодмінно почую Єфрема, що голосить: Ти мене покарав, і я прийняв цю кару, наче не привчений до ярма віл. Поверни мене, і я навернуся, бо Ти – ГОСПОДЬ, мій Бог!
19 Адже після моїх поневірянь, я покаявся; після того, як я отямився, то вдарив себе по стегні. Отже, я засоромлений і принижений, оскільки несу ганьбу моєї юності.
20 Хіба Єфрем не дорогий для Мене син? Хіба він не люба Мені дитина? Як би часто я не дорікав йому, Я завжди пам’ятаю про нього! За нього хвилюється Моє серце, і Я, безперечно, помилую його, – говорить ГОСПОДЬ.
21 Постав собі застерігаючі знаки, встанови собі дороговкази, і зверни увагу на дорогу, якою ти ходиш. Повернись, Ізраїлева діво, повернися у належні тобі міста.
22 Доки ти блукатимеш, віроломна дочко? Адже ГОСПОДЬ зробив незвичне на землі: жінка триматиметься чоловіка.
23 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот, Бог Ізраїлю: Коли Я поверну їхніх полонених, то в Юдейському краю, в усіх їхніх містах говоритимуть: Хай благословить тебе ГОСПОДЬ, оселя праведності, свята гора!
24 Разом (у згоді ) житимуть в Юдеї і городяни, і хлібороби, і кочівники зі своїми отарами.
25 Адже Я напою спраглу душу і насичу кожного стомленого...
26 На цьому я пробудився, оглянувся, – яким же приємним був для мене мій сон!
27 Ось надходить час, – говорить ГОСПОДЬ, – коли я засію дім Ізраїля і дім Юди людським насінням і насінням худоби.
28 Але, як раніше Я пильно наглядав над ними, щоб викорінювати й збурювати, руйнувати, нищити і вщент губити, так тепер буду про них турбуватись, аби відбудовувати і насаджувати, – говорить ГОСПОДЬ.
29 У ті дні більше не говоритимуть: Батьки їли кислий виноград, а в дітей на зубах оскома.
30 Адже кожна людина вмиратиме за власний гріх, і на зубах оскома буде лише в того, хто їв неспілий виноград.
Настане Новий Заповіт
31 Надходить час, – говорить ГОСПОДЬ, – коли Я укладу з домом Ізраїля і домом Юди Новий Заповіт.
32 Не такий Заповіт, який Я уклав з їхніми батьками того дня, коли Я, тримаючи їх за руку, виводив їх з Єгипетського краю; адже той Мій Заповіт вони порушили, хоч Я залишався їхнім Владикою, – говорить ГОСПОДЬ.
33 Ось який Заповіт того часу Я укладу з домом Ізраїля, – говорить ГОСПОДЬ, – Я вкладу Мій Закон у їхню душу і на їхніх серцях напишу його, і таким чином, буду їхнім Богом, а вони будуть Моїм народом.
34 І вже не звертатимуться один до одного й брат до брата, кажучи: Пізнай ГОСПОДА! Оскільки кожен з них знатиме Мене, – від найменшого, і до найстаршого з них, – говорить ГОСПОДЬ, – тому що Я прощу їм провини, і їхніх гріхів більше не згадаю.
35 Так говорить ГОСПОДЬ, Котрий встановив сонце, щоб світило вдень, а також місяць і зірки, щоб сяяли вночі; Котрий збурює море, так що Його хвилі ревуть: ГОСПОДЬ Саваот – Його Ім’я!
36 Як непорушні (вищезазначені ) встановлені Мною закони, – говорить ГОСПОДЬ, – так нащадки Ізраїля не перестануть існувати як Мій народ повіки.
37 Так говорить ГОСПОДЬ: Як висоту неба неможливо зміряти, й не можна дослідити глибин основ землі, так і Я не відкину нащадків Ізраїля, – запевняє ГОСПОДЬ, – незважаючи на все, що вони вчинили.
38 Оце надходять дні, – говорить ГОСПОДЬ, – коли буде відбудоване місто Єрусалим для ГОСПОДА від Башти Хананеїла до Наріжної Брами.
39 Далі землемірний шнур протягнеться до Ґаревського пагорбу й поверне до Ґоа.
40 Вся долина, куди звозять мертві тіла та попіл, усі поля в напрямку Кедронського Потоку, і до наріжної Кінської Брами на сході, – все це буде посвячене ГОСПОДУ, і більше не буде ані зруйноване, ані знищене повіки.