Прийде Царство Месії, і настане вічний заповіт з Богом
1 Коли Єремія ще був ув’язнений у тюремному дворі, вдруге було слово ГОСПОДНЄ до Єремії такого змісту:
2 Так говорить ГОСПОДЬ, Котрий створив землю , сформував і утвердив її, – ГОСПОДЬ Його Ім’я!
3 Звернись до Мене – і Я тобі відповім, сповіщу тобі велике й неосяжне, відкрию те, чого ти не знаєш.
4 Тому що так говорить ГОСПОДЬ, Бог Ізраїлю, про будинки цього міста та про палаци юдейських царів, які зруйновані задля будівництва оборонних споруд (барикад ) для захисту від меча халдеїв:
5 Готуватись воювати з халдеями, – хіба що для того, аби наповнити ті руїни мертвими тілами людей, яких Я вразив у Своєму гніві та в Своєму обуренні й від яких Я сховав Своє обличчя за всі їхні злочини.
6 Проте згодом Я сприятиму тому, щоб зарубцювались їхні рани. Я вилікую їх і наділю їх тривалим добробутом і правдою.
7 Я поверну полонених з Юдеї та полонених з Ізраїлю й відбудую їх, як у давнину.
8 Я очищу їх від усякого їхнього морального бруду, яким вони опоганились переді Мною, і прощу всі їхні беззаконня, якими вони грішили проти Мене, відступивши від Мене.
9 А Єрусалим стане для Мене іменем радості, похвалою та славою перед усіма народами землі, коли вони почують про всі блага, які Я (Юді та Ізраїлю ) учиню; їх охопить страх і здивування з приводу всього добробуту і миру, якими Я їх наділю.
10 Так говорить ГОСПОДЬ: На тому місці, про яке ви кажете: Воно спустошене, оскільки не залишилось у ньому ні людей, ні тварин, адже усі міста Юдеї і навіть вулиці Єрусалима покинуті, – немає людини, яка би там мешкала, і немає скотини, –
11 там знову лунатимуть звуки радості та галас веселощів, голос нареченого й голос нареченої, вигуки тих, що закликають: Прославляйте ГОСПОДА Саваота, тому що ГОСПОДЬ добрий, і Його милосердя вічне! Вони принесуть до ГОСПОДНЬОГО Дому жертву хвали й подяки, тому що Я зміню долю полонян краю до такого стану , як було раніше, – обіцяє ГОСПОДЬ.
12 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: На цьому спустошеному місці, що залишилось без людей і без тварин, – в усіх його містах ще з’являться намети пастухів, де відпочиватимуть отари.
13 У нагірних містах і в містах долішніх, у містах південних (Неґева) , і в краю Веніяміна, в околицях Єрусалима та в околицях інших юдейських міст ще будуть переходити отари під опікою тих, котрі рахуватимуть, – говорить ГОСПОДЬ.
14 Настане такий час, – говорить ГОСПОДЬ, – коли Я виконаю всі добрі слова, які Я заповів Ізраїлевому дому та дому Юди.
15 У визначені дні того часу Я вирощу Давидові Пагінець праведності, Котрий вершитиме правосуддя та справедливість на землі!
16 У той час спасеться Юдея, і перебуватиме в безпеці Єрусалим. А ось ім’я, яким Його називатимуть: ГОСПОДЬ – виправдання наше!
17 Адже так говорить ГОСПОДЬ: Не переведеться в Давида Муж, Котрий сидітиме на престолі Ізраїлевого роду.
18 Так само й щодо левітського священства: Не переведеться переді Мною муж, який приноситиме всепалення, спалюватиме добровільні хлібні жертви та звершуватиме щоденні жертви.
19 Далі було ГОСПОДНЄ слово до Єремії такого змісту:
20 Так говорить ГОСПОДЬ: Як неможливо розірвати Мій Заповіт відносно дня і Мій Заповіт відносно ночі, щоб не було ні дня ні ночі в належний для них час,
21 так не може бути розірваний Мій Заповіт з Моїм слугою Давидом, відносно того, що його спадкоємці завжди царюватимуть на його престолі, як і священики з роду Левія завжди служитимуть Мені!
22 Як неможливо порахувати небесні зорі й не піддається виміру морський пісок, так Я намножу нащадків Мого слуги Давида, а також левітів, які Мені служать.
23 Далі було ГОСПОДНЄ слово до Єремії такого змісту:
24 Хіба ти не зауважив, що говорять ці люди, зокрема таке: Обидва роди, які колись ГОСПОДЬ обрав, тепер Він їх відкинув? Через те й зневажають Мій народ, не вважаючи його народом взагалі.
25 Тому так говорить ГОСПОДЬ: Як Я вірний Своєму Заповіту щодо дня та ночі, і як Я дотримуюсь встановлених Мною законів для неба й землі,
26 так Я не відкину нащадків Якова й нащадків Мого раба Давида. Тому саме з-посеред їхніх поколінь обиратиму володарів над нащадками Авраама, Ісаака та Якова. Адже Я зміню долю колишніх полонян і виявлю до них милосердя.