Послух Рехавітів, як приклад Ізраїлеві
1 Слово, яке дійшло від ГОСПОДА до Єремії під час правління юдейського царя Єгоякіма, сина Йосії, було такого змісту:
2 Піди до родини Рехавітів , поговори з ними й приведи їх до ГОСПОДНЬОГО Дому, – в одну з кімнат, – і запропонуй їм випити вина.
3 І я взяв Яазанію, сина Єремії, внука Хаваццінії, його братів, і всіх його синів, – тобто всю родину Рехавітів,
4 Коли я привів їх до ГОСПОДНЬОГО Дому, в кімнату синів Ханана, сина Іґдалії, – Божого мужа, – що межувала з кімнатою вельмож, і знаходилась над кімнатою Маасеї, сина Шаллума, який був придверником,
5 та поставив перед родиною Рехавітів повні глечики з вином і чаші, запропонувавши їм: Пийте вино!
6 Але вони сказали: Ми не п’ємо вина, тому що Йонадав, син Рехава, наш прабатько, заповів нам, говорячи: Не пийте вина, ні ви, ні ваші діти, повіки!
7 Не будуйте також і домів, не сійте зерна, і не насаджуйте виноградників, і не майте їх у власності, а проживайте в наметах протягом усього вашого віку, аби вам довго жити на землі, де ви лише приходці.
8 Ми завжди були слухняними Заповіту нашого прабатька Йонадава, сина Рехава, в усьому, що він нам заповів. Тож ні ми, ні наші жінки, ні наші сини, ні наші дочки ніколи не пили вина.
9 Ми ніколи не будували домів, аби в них нам мешкати; у нас не було ні виноградників, ні полів, і ніякого насіння.
10 Ми мешкаємо в наметах, живемо в послусі, дотримуючись усього того, що нам заповів наш прабатько Йонадав.
11 Коли ж на цю країну напав вавилонський цар Навуходоносор, то ми між собою домовились: Ходімо й сховаймось у Єрусалимі від халдейського війська та війська арамійського (сирійського ). Так ми й оселилися в Єрусалимі.
12 Після цього було до Єремії ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
13 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот, Бог Ізраїлю: Піди й скажи громадянам Юдеї та мешканцям Єрусалима: Невже ви й після цього не послухаєтесь Моїх слів й не станете мудрішими? – говорить ГОСПОДЬ?
14 Нащадки Йонадава, сина Рехава, дотримуються Заповіту свого прабатька, щоб не пити вина; вони й справді не п’ють його по цей день, позаяк послушні наказу свого прабатька. Я ж повчав вас щодня, зі самого ранку, але Мене ви не слухались.
15 Я посилав до вас постійно, з дня на день, Моїх слуг-пророків, які вас умовляли: Нехай кожен зійде зі своєї лихої дороги й виправить свої вчинки; не йдіть услід інших богів й не служіть їм, тоді ви будете й далі жити на землі, яку Я дав вам і вашим батькам! Але ж ви не звернули на це жодної уваги й не послухались Мене.
16 Виходить, що нащадки Йонадава, сина Рехава, виконали заповідь свого прабатька, яку він їм заповів, а цей народ Мене не послухався.
17 Тому так говорить ГОСПОДЬ, Бог Саваот, Бог Ізраїлю: Оце Я спроваджу на Юдею та на всіх мешканців Єрусалима все те лихо, яке Я провіщав щодо них, оскільки Я звертався до них, але вони не слухали, волав до них, та вони не відповідали.
18 А родині Рехавітів Єремія сказав: Так говорить ГОСПОДЬ Саваот, Бог Ізраїлю: За те, що ви залишаєтесь вірними Заповіту Йонадава, вашого прабатька, дотримуючись усіх його наказів, і чините у відповідності з усім, що він вам заповів,
19 тому так говорить ГОСПОДЬ Саваот, Бог Ізраїлю: Ніколи не переведеться серед нащадків Йонадава, сина Рехава, муж, котрий стоятиме перед Моїм обличчям.