Суд у Йосафатовій долині
1 Адже в ті дні, – саме того часу, коли Я поверну полонених Юдеї та Єрусалима,
2 Я зберу всі народи та припроваджу їх у долину Йосафата, і судитимуся там з ними з приводу Мого народу, – Моєї спадщини, Ізраїлю, котрий розпорошили між народами. Вони поділили Мою землю.
3 Вони щодо Мого народу кидали жереб; давали юнака за блудницю, а дівчину продавали за вино, і пили.
4 Так само й ви, Тире й Сидоне, як і всі Филистимські околиці, – що ви хочете від Мене? Якщо хочете Мені відомстити, то Я дуже швидко вашу помсту скерую на вашу голову!
5 Адже ви забрали Моє срібло і Моє золото, а також коштовні ознаки Моєї влади (клейноди ) і занесли у ваші храми.
6 Ви продавали синів Юди та синів Єрусалима грекам, аби їх відіслати подалі від рідної землі.
7 Але Я їх знову підійму з тих місць, куди ви їх продали, а вашу помсту оберну на вашу голову.
8 Я віддам ваших синів і ваших дочок у руки синів Юди, які продадуть їх савіям – народові, що живе дуже далеко від вас, бо так сказав ГОСПОДЬ!
9 Оповістіть це серед народів, оголосіть священну війну, підійміть дух хоробрих воїнів ! Нехай виступлять і шикуються усі військові люди!
10 Перекуйте свої лемеші на мечі, а ваші серпи – на списи. Навіть немічний хай вигукне: Я – сильний!
11 Поспішайте і збирайтеся всі навколишні народи! Сходьтеся звідусіль! Туди, ГОСПОДИ, веди Своїх хоробрих!
12 Нехай же вирушать народи і прийдуть на Йосафатову долину. Саме там Я сяду, аби учинити суд над усіма навколишніми народами.
13 Тож пускайте серпи в діло, оскільки доспіло жниво! Приходьте, топчіть, бо виноградні давильні наповнені! Всі чани переливаються, бо намножилось у них зло.
14 Натовпи, великі натовпи в Долині Рішень, адже близько День ГОСПОДНІЙ у Долині Суду!
15 Сонце і місяць потьмяніли, а зорі втрачають свій блиск.
16 ГОСПОДЬ загримить зі Сіону, і подасть Свій голос з Єрусалима, так що затремтять небеса і земля. Але для Свого народу ГОСПОДЬ буде притулком, і твердинею для дітей Ізраїля.
17 І тоді ви переконаєтесь, що Я – ГОСПОДЬ, ваш Бог, Котрий перебуває на Сіоні, – на Моїй святій горі. Єрусалим стане святим, і жодні чужинці більше не ходитимуть по його вулицях.
18 У той день станеться таке, що гори сочитимуться виноградним соком, а пагорби потечуть молоком; всі юдейські річища наповняться водою, а з ГОСПОДНЬОГО Дому вийде джерело, яке напоїть Долину Шіттім .
19 Єгипет перетвориться в пустелю, а Едом стане безлюдним голим степом за жорстоке насильство стосовно синів Юди, оскільки вони пролили невинну кров на їхній землі.
20 Юдея ж на віки вічні буде заселеною, як і Єрусалим, – з покоління в покоління.
21 Я оголошу невинною їхню кров, яку ще не оголосив невинною. З того часу ГОСПОДЬ перебуватиме на Сіоні.