Наказ Божий перейти Йордан
1 Після смерті ГОСПОДНЬОГО слуги Мойсея ГОСПОДЬ звернувся до помічника Мойсея Ісуса, Навинового сина, з такими словами: 2 Мойсей, Мій раб, помер. Тож тепер піднімайся і переходь з усім тим народом через цей Йордан у край, який Я даю Ізраїлевим нащадкам. 3 Кожне місце, де лише ступить ваша нога, Я дам його вам, як обіцяв Я Мойсеєві. 4 Від пустелі й цього Лівану, та до Великої Ріки, ріки Євфрат, – увесь край хеттейців, і аж до Великого Моря на заході, буде ваша територія. 5 Ніхто не зможе тобі протистояти до кінця твого життя. Як Я був з Мойсеєм, так буду Я і з тобою. Я не залишу тебе, й не відступлю від тебе. 6 Будь хоробрий і мужній, адже ти маєш дати цьому народові в спадщину землю, про яку Я присягнувся ще їхнім батькам, що дам їм! 7 Отже, будь сильний духом і дуже мужній, аби старанно дотримуватись і діяти, згідно з усім Законом, про який тобі заповів Мій слуга Мойсей. Не ухиляйся від нього ні направо, ні наліво, щоб тобі щастило в усіх твоїх справах. 8 Нехай книга цього Закону не відходить від твоїх уст; роздумуй над ним удень і вночі, щоб докладно дотримуватись усього, що написано в ньому. Лише тоді ти матимеш успіх у всіх твоїх справах і діятимеш розважливо. 9 Тому Я тобі наказую: будь хоробрим і мужнім! Не жахайся і не бійся, адже ГОСПОДЬ, твій Бог, буде з тобою скрізь, куди б ти не пішов!
10 Після цього Ісус звернувся до начальників народу з такими словами: 11 Пройдіть поміж табором й звеліть народові, говорячи: Приготуйте собі на дорогу запас їжі, тому що через три дні, вам належить перейти цей Йордан, аби заволодіти землею, яку ГОСПОДЬ, ваш Бог, дає вам у спадщину!
12 А нащадкам Рувима, Ґада й половині племені Манассії Ісус сказав такі слова: 13 Пригадайте слова, які вам заповів ГОСПОДНІЙ слуга Мойсей, кажучи: ГОСПОДЬ, ваш Бог, дав вам відпочинок і наділив вас цією землею. 14 Нехай ваші жінки, ваші діти і ваша худоба оселяться в краю, який дав вам Мойсей на іншому боці Йордану, а ви перейдете в бойовому порядку перед вашими братами, усі сильні військові, і допоможете їм. 15 Коли ж ГОСПОДЬ дасть відпочинок вашим братам, як і вам; коли і вони заволодіють краєм, який ГОСПОДЬ, ваш Бог, їм дає, тоді ви повернетесь до земель ваших наділів і успадкуєте те, що дав вам Мойсей, ГОСПОДНІЙ раб, на іншому боці Йордану, що на схід сонця.
16 Вони ж відповіли Ісусові, говорячи: Все, що ти нам звелів, зробимо, і куди б ти нас не послав, підемо! 17 Як ми в усьому були слухняні Мойсею, так будемо слухняні й тобі! Нехай тільки ГОСПОДЬ, твій Бог, буде з тобою, як Він був із Мойсеєм. 18 А хто чинитиме опір твоїм наказам, і не виконуватиме всіх твоїх розпоряджень, той буде страчений! Будь лише відважним і мужнім!