Незавойований Край
1 Коли Ісус був уже в похилому віці, ГОСПОДЬ сказав йому: Ти вже досяг похилого віку, а земель, яких потрібно завоювати, залишилось ще дуже багато. 2 Ось землі, які ще залишились: усі Филистимські околиці й увесь Гессурський край, – 3 від Шіхору, що навпроти Єгипту, і до кордону Екрона на північ, це зараховується до ханаанців, п’ять филистимських князів: газатський, ашдодський, ашкелонський, гатійський і екронський, а також аввійці . 4 Від півдня вся земля ханаанців та Меара, що належить сидонцям, аж до Афека, аж до аморейського кордону; 5 також територія гівлійців та весь Ліван на схід сонця від Баал-Гада, що під горою Хермон, і аж до входу в Хамат. 6 Усіх мешканців нагір’я, від Лівану і до Місрефот-Маїма, всіх сидонців, Я прожену перед ізраїльтянами, тому поділиш цю землю жеребкуванням ізраїльтянам у володіння, як Я тобі заповів.
Поділ спадку в моавських степах
7 Отже, тепер розділи ці землі у спадщину дев’ятьом племенам і половині племені Манассії. 8 Друга половина племені Манассії та покоління Рувима й Ґада отримали свою спадщину, яку їм дав Мойсей на іншому, східному, боці Йордану, – адже ГОСПОДНІЙ слуга Мойсей передав належну їм територію 9 від Ароера, що на березі потоку Арнон, разом з містом, що посеред долини, а також усю рівнину від Медеви й до Дівона; 10 всі міста Сіхона, аморейського царя, який владарював у Хешбоні, аж до кордонів аммонійців, 11 а також Гілеад і край гессурійців та маахатійців в усіх їхніх кордонах; усю гору Хермон і весь Башан аж до Салеки. 12 Усе царство башанського царя Оґа, що урядував у Аштароті та в Едреї, і був одним із останніх рефаїмців. Мойсей розгромив їх усіх і прогнав їх. 13 Однак ізраїльтяни не прогнали гессурійців та маахатійців, так що Гессур і Маахат й досі мешкають поміж Ізраїлем.
14 Лише племені Левія Мойсей не дав наділу; адже їхня спадщина, – як і сказав їм Мойсей, – жертвоприношення, що приносяться ГОСПОДУ, Богу Ізраїлю.
15 Мойсей дав також спадщину племені Рувима за їхніми родами. 16 Кордони їхнього наділу були від Ароера, що на березі потоку Арнон, з містом посеред долини, а також усю рівнину до самого міста Медеви, – 17 Хешбон, і всі його міста, що на рівнині: Дівон, Бамот-Баал і Бет-Баал-Меон; 18 Ягца, Кедемот і Мефаат; 19 Кір’ятаїм, Сівма і Церет-Гашшахар на пагорбі посеред рівнини (Емек ); 20 Бет-Пеор, схили гори Пісґи й Бет-Гаєшімот; 21 усі міста рівнини та всі володіння аморейського царя Сіхона, що владарював у Хешбоні, та якого розгромив Мойсей, разом з підвладними йому мідіянськими начальниками: Евієм, Рекемом, Цуром, Хуром і Ревою, які урядували в цьому краю. 22 Так само ізраїльтяни вбили мечем, разом з іншими, й ворожбита Валаама, Беорового сина. 23 Отже, кордоном нащадків Рувима був Йордан і його узбережжя. Це – спадщина Рувимового покоління за їхніми родами, міста та прилеглі до них поселення.
24 Мойсей наділив спадщиною і племена Ґада. Нащадки Ґада також отримали володіння за їхніми родами. 25 У межі їхніх володінь входили: Язер й усі гілеадські міста, а також половина землі аммонійців аж до Ароера, що навпроти Рабби, 26 далі від Хешбона і до Рамат-Міцпи й Бетоніма, від Маханаїма і до границі з Девіром; 27 а в долині: Бет-Харам, Бет-Німра, Суккот і Цафон, – залишки царства Сіхона, хешбонського царя; Йордан і узбережжя, – аж до краю Кіннеретського моря зі східного боку Йордану. 28 Така була спадщина нащадків Ґада за їхніми родами, – міста й прилеглі до них поселення.
29 Мойсей дав наділ і половині племені Манассії; тут оселилась за їхніми родами лише половина племені нащадків Манассії. 30 Їхня територія починалась від Маханаїма, й сягала через увесь Башан, тобто все царство Оґа, башанського царя, з усіма поселеннями Яіра, що в Башані, – шістдесят міст; 31 також половина Гілеаду, разом зі столичними містами Аштарот та Едреї, в яких урядував цар Оґ у Башані, – усе це було наділом нащадків Махіра, сина Манассії, за їхніми родами.
32 Такими були наділи, які Мойсей дав у спадщину на рівнинах Моаву на іншому, східному, боці Йордану, навпроти Єрихона. 33 Але племені Левія не дав Мойсей спадщини. Сам ГОСПОДЬ, Бог Ізраїлю, – Він їхня спадщина, як і пообіцяв їм.