Спадок Юдин
1 Племені нащадків Юди за їхніми родами наділ жеребкуванням сягав далеко на південь аж до кордонів Едому й пустелі Цін. 2 Їхній південний кордон починався від узбережжя Солоного моря, – тобто від затоки, що повертає на південь. 3 Далі кордон тягнеться на південь від Маале-Акраббім , проходить через пустелю Цін, підіймається південніше Кадеш-Барнеа, проходить через місцевість Гецрон, піднімається в напрямку Аддара і звертає до Каркаї. 4 Далі йде до місцевості Ацмон, простягається до Єгипетського Потоку, й закінчується на узбережжі Середземного моря. Таким буде ваш південний кордон. 5 Східним кордоном служить Солоне море до гирла ріки Йордану. Північний кордон починається від морської затоки при гирлі Йордану, 6 підіймається до Бет-Хоґли й проходить з північного боку Бет-Гаарави. Звідти кордон підіймається до Каменя Богана, Рувимового сина; 7 далі кордон підіймається з долини Ахор до Девіра, повертає на північ до Ґілґала, що навпроти підвищення Адуммім, на південь від потоку. Далі кордон проходить уздовж вод Ен-Шемеша й досягає джерела Ен-Роґель. 8 Після цього кордон підіймається долиною Бен-Гінном повз євусейців з півдня, – це Єрусалим. Після чого кордон підіймається на верхів’я гори, що навпроти долини Гінном на захід, і що в кінці Рефаїмської Долини на північ. 9 Від верхів’я гори кордон повертає до джерела води Нефтаах і тягнеться до міст нагір’я Ефрон. Звідти кордон повертає до Баали, тобто Кір’ят-Єаріма. 10 Від Баали кордон повертає на захід, до гори Сеір, проходить з північного боку гори Єарім, тобто Кесалону, спускається до Бет-Шамеша й проходить через Тімну. 11 Далі кордон сягає північного боку Екрона, повертає до Шіккарона й, минаючи гору Баали, виходить до Явнеїла. Кордон закінчується на узбережжі Середземного моря. 12 Західний кордон – це Велике Море. Отакі навколишні кордони території нащадків Юди за їхніми родами.
13 Халевові, синові Єфунея, за ГОСПОДНІМ наказом Ісусові, був даний наділ серед нащадків Юди, зокрема, місто Арба, за ім’ям батька енакіїв. Нині це Хеврон. 14 Халев прогнав звідти трьох енакійців – Шешая, Ахімана й Талмая, нащадків Енака. 15 Звідти він вирушив проти мешканців Девіра, – раніше місто Девір називалось Кір’ят-Сефер. 16 Але перед тим Халев оголосив: Хто здобуде Кір’ят-Сефер, й оволодіє ним, тому я віддам за дружину мою дочку Ахсу! 17 Захопив місто Отніїл, син Кеназа, брата Халева, тож він (Халев ) віддав свою дочку Ахсу йому за дружину. 18 Так сталося, що коли вона відходила, то її підмовили просити в свого батька поле! Коли ж вона зійшла з осла, то Халев запитав її: Що хочеш? 19 Вона ж відповіла: Дай мені в благословення придане : оскільки ти дав мені землю на півдні, то дай мені також і джерела води! Він дав їй як горішні джерела, так і джерела долішні.
20 Отака спадщина племені нащадків Юди за їхніми родами. 21 Пограничними містами племені Юдиних нащадків на південному кордоні з Едомом були: Кавцеїл, Едер і Яґур; 22 Кіна, Дімон і Адада; 23 Кедеш, Хацор та Їтнан; 24 Зіф, Телем і Беалот; 25 Гацор-Хадатт і Керіот-Хецрон, тобто Хацор; 26 далі Амам, Шема та Молада; 27 Хацор-Ґадда, Хешмон і Бет-Пелет; 28 Хацар-Шуал, Беер-Шева та Бізйотея; 29 Баала, Іїм та Ецем; 30 Елтолад, Хесіл і Хорма; 31 Ціклаґ, Мадманна та Сансанна; 32 Леваот, Шілхім, Аїн і Ріммон, – усього двадцять дев’ять міст з їхніми околицями.
33 Міста на рівнинах: Ештаол, Цора та Ашна; 34 Заноах, Ен-Ґаннім, Таппуах і Енам; 35 Ярмут, Адуллам, Сохо та Азека; 36 Шаараїм, Адітаїм, Ґедера і Ґедеротаїм, – усього чотирнадцять міст з їхніми околицями.
37 Далі Ценан, Хадаша та Міґдал-Ґад; 38 Ділеан, Міцпа та Йоктеїл; 39 Лахіш, Боцкат і Еґлон; 40 Каббон, Лахмас і Кітліш; 41 Ґедерот, Бет-Даґон, Наама та Маккеда, – всього шістнадцять міст з їхніми околицями.
42 Потім Лівна, Етер і Ашан; 43 Ївтах, Ашна та Неців; 44 Кеіла, Акзів і Мареша, – всього дев’ять міст з їхніми околицями.
45 Також Екрон і належні до нього міста та їхні околиці. 46 Від Екрону й до самого моря, – всі поселення, що навколо Ашдода з їхніми околицями.
47 Сам Ашдод зі своїми поселеннями та їхніми околицями; Газа зі своїми поселеннями та їхніми околицями до Єгипетського Потоку й Великого (Середземного ) Моря з узбережжям.
48 Далі на плоскогір’ї: Шамір, Яттір і Сохо; 49 Данна, Кір’ят-Санна, тобто Девір; 50 Анав, Ештемо й Анім; 51 Ґошен, Холон і Гіло, – всього одинадцять міст з їхніми околицями.
52 Потім Арав, Дума та Ешан; 53 Янум, Бет-Таппуах і Афека; 54 Хумта, Кір'ят-Арба, тобто Хеврон і Ціор, – усього дев’ять міст з їхніми околицями.
55 Далі Маон, Кармел, Зіф і Ютта; 56 Єзреел, Йокдеам і Заноах; 57 Каїн, Гіва та Тімна, – всього десять міст з їхніми околицями.
58 Далі Халхул, Бет-Цур і Ґедор; 59 Маарат, Бет-Анот і Елтекон, – всього шість міст з їхніми околицями.
60 Тоді Кір’ят-Баал, тобто Кір’ят-Єарім, і Рабба, – лише два міста з їхніми околицями.
61 Далі міста пустелі: Бет-Арава, Міддін і Секаха; 62 Нівшан, Місто солі та Ен-Ґеді, – всього шість міст з їхніми околицями.
63 Однак Єрусалима, який населяли євусейці, Юдині нащадки не змогли завоювати. Тому євусейці й досі живуть у Єрусалимі з нащадками Юди.