Спадок позосталих шести племен
1 Другий жереб випав Симеонові, тобто племені Симеонових нащадків за їхніми родами. Їхня спадщина припадала поміж нащадками Юди. 2 В їхнє володіння входили: Беер-Шева, Шева й Молада; 3 Хацар-Шуал, Бала та Ецем; 4 Елтолад, Бетул і Хорма; 5 Ціклаґ, Бет-Маркавот і Хацар-Суса; 6 Бет-Леваот і Шарухен, – усього тринадцять міст з їхніми поселеннями. 7 Далі Аїн, Ріммон, Етер і Ашан, – чотири міста з їхніми поселеннями. 8 Усі поселення, що довкола цих міст, аж до Баал-Бееру (Південного Рамату). Це спадщина племені нащадків Симеона за їхніми родами. 9 Отже, спадщина нащадків Симеона була частиною наділу Юдиних нащадків. Оскільки наділ нащадків Юди був для них завеликий, тому нащадки Симеона отримали свою спадщину посеред їхнього (Юдиного ) наділу.
10 Третій жереб випав нащадкам Завулона за їхніми родами. Кордон їхнього наділу сягає Саріда. 11 Далі кордон піднімається в західному напрямку до Марали, доходить до Даббашета, й простягається до потоку, що навпроти Йокнеама; 12 тоді повертає від Саріда в східному напрямку до межі з Кіслот-Тавором, доходить до Даберата, та підіймається до Яфії. 13 Звідти повертає на схід до Ґат-Хефера й до Ет-Каціна, доходить до Ріммона, де повертає до Неа; 14 тоді кордон, обходячи з північного боку Ханнатон, закінчується в долині Їфтах-Ел. 15 До наділу належать : Каттат, Нагалал, Шімрон, Їдала та Бет-Лехем, – дванадцять міст з їхніми поселеннями. 16 Така спадщина нащадків Завулона за їхніми родами, ці міста з їхніми навколишніми поселеннями.
17 Четвертий жереб випав Іссахарові, нащадкам Іссахара за їхніми родами. 18 В межі їхніх володінь входили: Єзреел, Кесулот і Шунам; 19 Хафараїм, Шіон та Анахарат; 20 Раббіт, Кішйон та Авец; 21 Ремет, Ен-Ґаннім, Ен-Хадда і Бет-Пацец. 22 Їхній кордон проходить по Фавору, по Шахаціму і Бет-Шемешу; закінчується їхній кордон Йорданом. – Усього в них шістнадцять міст з їхніми поселеннями. 23 Це спадщина племені нащадків Іссахара за їхніми родами, міста з їхніми поселеннями.
24 П’ятий жереб випав племені нащадків Асира за їхніми родами. 25 До їхніх володінь належали: Хелкат, Халі, Бетен і Ахшаф; 26 Аламмелех, Амад і Мішал. Їхній кордон доходить до Кармелю на заході, й до Шіхор-Лівнату. 27 Звідти повертає на схід, сягає Бет-Даґона, дотикається з півночі наділу Завулона й долини Їфтах-Ел, включаючи з півночі Бет-Емек і Неієл. Далі обходить з лівого боку Кавул, 28 Еврон, Рехов, Хаммон і Кану аж до Великого Сидона. 29 Тоді кордон повертає до Рами і тягнеться до укріпленого міста Тира; потім кордон повертає до Хос, і виходить на морське узбережжя до Акзіва, 30 Умма, Афека та Рехова, – всього двадцять два міста з їхніми поселеннями. 31 Така спадщина племені нащадків Асира за їхніми родами, ці міста з їхніми поселеннями.
32 Нащадкам Нефталима випав шостий жереб, нащадкам Нефталима за їхніми родами. 33 Їхній кордон розпочинається від Хелефа, – від дуба (Елона) в Цеананнімі, – йде попри Адмі-Некев та Явнеїл; далі до Лаккума, й закінчується Йорданом. 34 Потім кордон повертає на захід до Азнот-Тавору й простягається до Хуккока, а з південного боку сягає наділу Завулона; із заходу межує з Асиром, а зі сходу – з наділом Юди при Йордані. 35 Укріпленими містами були Ціддім, Цер, Хаммат, Раккат і Кіннерет; 36 Адама, Рама та Хацор; 37 далі Кедеш, Едреї та Ен-Хацор; 38 Їрон, Міґдал-Ел, Хорем, Бет-Анат і Бет-Шемеш, – усього дев’ятнадцять міст зі своїми поселеннями. 39 Така спадщина племені нащадків Нефталима за їхніми родами, міста з їхніми поселеннями.
40 Сьомий жереб випав племені нащадків Дана за їхніми родами. 41 У межі їхньої спадщини входили: Цора, Ештаол та Ір-Шемеш; 42 Шаалаббін, Аялон та Їтла; 43 Елон, Тімната та Екрон; 44 Елтеке, Ґіббетон і Баалат; 45 Єгуд, Бене­-Барак і Ґат-Ріммон; 46 Ме-Яркон і Раккон разом з територією, що прилягала до Яффи. 47 Однак нащадкам Дана не вдалось зберегти своїх володінь. Тому нащадки Дана пішли війною проти Лешема, здобули його та вигубили його мешканців мечем. Оволодівши містом, вони оселились у ньому й дали Лешему назву: Дан, за ім’ям свого батька Дана. 48 Такою була спадщина племені нащадків Дана за їхніми родами, ці міста з їхніми поселеннями.
49 Коли був завершений поділ землі у спадщину в межах кордонів, ізраїльтяни визначили між собою наділ Ісусові, синові Навина. 50 За ГОСПОДНІМ наказом вони дали йому місто, яке він побажав, – Тімнат-Серах на плоскогір’ї Єфрема. Він відбудував це місто, й почав у ньому мешкати. 51 Ось такі наділи, які були визначені жеребкуванням у спадщину священиком Елеазаром, Ісусом, сином Навина та старійшинами всіх племен, за ім’ям патріархів Ізраїлевих нащадків, в Шіло перед ГОСПОДОМ біля входу в Намет Зборів. Нарешті, поділ Обітованої землі був закінчений.