Перехід Йордану
1 Устав Ісус рано-вранці разом з усіма Ізраїлевими нащадками; вони вирушили зі Шіттіма, прийшли до Йордану і, перш ніж переправлятись, зупинилися для ночівлі. 2 Через три дні урядовці пройшли по табору 3 і проголосили народові такий наказ: Коли побачите священиків і левітів, котрі несуть Ковчег Заповіту ГОСПОДА, вашого Бога, вставайте і вирушайте з ваших місць і йдіть за ним! 4 Але віддаль між вами і Ковчегом має бути близько двох тисяч ліктів. Не наближайтесь до нього, – але ви знатимете дорогу, якою маєте йти, адже до цього ви не ходили тією дорогою ні вчора, ні третього дня. 5 Після цього Ісус звелів народові: Освятіться, бо завтра ГОСПОДЬ звершить серед вас дивовижне! 6 Потім Ісус звернувся до священиків зі словами: Підніміть Ковчег Заповіту, й вирушайте перед народом! І вони підняли Ковчег Заповіту, й пішли перед народом.
7 Тоді ГОСПОДЬ промовив до Ісуса: Відсьогодні почну звеличувати тебе перед усім Ізраїлем, аби вони зрозуміли, що як був Я з Мойсеєм, так буду і з тобою. 8 Ти ж дай розпорядження священикам, котрі несуть Ковчег Заповіту, звелівши: Щойно ви вступите у води Йордану, то зупиніться в Йордані! 9 Після цього Ісус сказав Ізраїлевим нащадкам: Підійдіть ближче і послухайте слів ГОСПОДА, вашого Бога. 10 І промовив Ісус: З того ви дізнаєтеся, що Живий Бог є серед вас, і що Він неодмінно проганятиме перед вами ханаанців, хеттейців, гіввійців, періззейців, гіргашейців, аморейців і євусейців. 11 Зараз Ковчег Заповіту ГОСПОДА всієї землі переходитиме перед вами Йордан. 12 Тому оберіть з-поміж себе, з Ізраїлевих племен, дванадцять мужів по одному чоловіку з кожного племені. 13 І коли ноги священиків, котрі несуть Ковчег ГОСПОДА, Владики всієї землі, опиняться в йорданській воді, то йорданські води зупиняться, – вода, що тече зверху, стане одним великим валом (стіною ).
14 І сталося неймовірне . Коли народ згорнув свої намети, й пішов до Йордану, а священики, котрі несли Ковчег Заповіту, вирушили попереду народу; 15 коли ті, що несли Ковчег, почали входити в Йордан, і ноги священиків, котрі несли ковчег, занурились скраю у воду, – Йордан же протягом усього часу жнив виступає з берегів, – 16 то вода, що текла по руслу ріки згори, зупинилась і стала одним суцільним валом на дуже широкій відстані неподалік від міста Адам, збоку Царетану, а та, що тече вниз у напрямку Моря пустелі, тобто Солоного моря, повністю зійшла, так що народ перейшов ріку навпроти Єрихона. 17 Священики, котрі несли ковчег ГОСПОДНЬОГО заповіту, впевнено стояли на суші посеред русла Йордану, а весь Ізраїль переходив по суші, аж доки всі люди не закінчили свій перехід через Йордан.