Перед здобуттям Єрихона
1 Так сталось, що всі аморейські царі, які правили на другому, тобто західному, боці Йордану, а також усі ханаанські царі, які правили на узбережжі Середземного моря, дізнались, що ГОСПОДЬ осушив води Йордану перед Ізраїлевими нащадками, поки вони переправлялись через ріку . Тому їхні серця охопив переляк, і вони впали у відчай від страху перед Ізраїлевими нащадками.
2 У той час ГОСПОДЬ сказав Ісусові: Зроби кам’яні ножі, й вдруге здійсни обрізання Ізраїлевих нащадків. 3 Тож Ісус зробив ножі з каменю, і здійснив обрізання Ізраїлевих нащадків біля Ґібеат-Гааралот (узгір’я ). 4 А причиною, за якої Ісус мав зробити обрізання всіх чоловіків, було: Всі боєздатні чоловіки, котрі вийшли з Єгипту, повмирали під час подорожі в пустелі, після їх виходу з Єгипту. 5 Увесь народ, який вийшов з Єгипту , був обрізаний, а всі ті, котрі народилися в мандруванні пустелею, після виходу з Єгипту, – не були обрізані. 6 Адже протягом сорока років Ізраїлеві нащадки ходили по пустелі, доки не померли всі люди, в тому числі й боєздатні чоловіки, котрі вийшли з Єгипту, оскільки виявились непослушними до ГОСПОДНЬОГО голосу. Тому ГОСПОДЬ присягнувся, що вони не побачать землі, що тече молоком і медом, про яку ГОСПОДЬ присягався їхнім батькам, що дасть її нам. 7 Тож замість них Він зростив їхніх синів, яким Ісус і здійснив обрізання, оскільки вони були необрізані, позаяк в дорозі їм не робили обрізання.
8 Так сталось, що після завершення обрізання усього народу вони залишались на місці в таборі, аж доки не видужали. 9 Тоді ГОСПОДЬ сказав Ісусові: Сьогодні Я зняв з вас ганьбу Єгипту. Тому й досі те місце носить назву Ґілґал.
10 Отже, Ізраїлеві нащадки отаборились у Ґілґалі, а ввечері чотирнадцятого дня того місяця, на Єрихонських полях, вони святкували Пасху. 11 Наступного дня після Пасхи вони споживали врожай землі, – опрісноки й пряжене в той день зерно. 12 Як тільки вони почали споживати плоди землі, на другий день манна перестала падати. Отже, з того часу не було більше манни для Ізраїлевих нащадків, і того року вони харчувались плодами Ханаанської землі.
Вождь війська Господнього
13 Якось, коли Ісус був неподалік Єрихона, то, звівши свої очі, він побачив чоловіка, котрий стояв перед ним, з оголеним у своїй руці мечем. Підійшовши до нього, Ісус запитав його: Ти належиш до нас, чи до наших ворогів? 14 А Той відповів: Ні, Я – Вождь ГОСПОДНЬОГО війська і тепер Я прийшов сюди. Тоді Ісус, впавши долілиць, поклонився і сказав Йому: Що мій Владика накаже Своєму слузі? 15 Вождь ГОСПОДНЬОГО війська промовив до Ісуса: Зніми взуття з твоїх ніг, бо місце, на якому ти стоїш, святе! Тож Ісус так і вчинив.