Смерть двох Ааронових синів. Пайка Ааронова та синів його
1 Ааронові сини, Надав та Авігу, взяли кожен свою кадильницю, поклали в них вогню, насипали на нього ладану і принесли перед ГОСПОДОМ сторонній вогонь, якого Він не велів їм приносити. 2 Тож вийшов від ГОСПОДА вогонь та поглинув їх, так що вони померли перед ГОСПОДОМ. 3 Мойсей сказав Ааронові: Це те, про що говорив ГОСПОДЬ кажучи:
Серед тих, що близькі до Мене,
виявиться святість Моя,
і перед усією громадою
Я прославлюся.
Аарон же мовчав.
4 Тоді Мойсей покликав Мішаїла та Елцафана, синів Уззіїла, Ааронового дядька, і сказав їм: Підійдіть і винесіть ваших братів геть зі Святині за табір. 5 Ті підійшли й забрали їх у їхніх хітонах й винесли за табір, як сказав Мойсей. 6 Після цього Мойсей сказав Ааронові та його синам, Елеазарові й Ітамарові: Не відкривайте своїх голів і не роздирайте свого одягу, щоб ви не померли, і щоб ГОСПОДЬ не розгнівався на всю громаду. Проте ваші брати, увесь дім Ізраїля, нехай оплакують спалення, яке здійснив ГОСПОДЬ. 7 Ви ж не залишайте входу в Намет Свідчення, щоб вам не померти, бо на вас єлей ГОСПОДНЬОГО помазання. Вони учинили так, як сказав їм Мойсей.
8 ГОСПОДЬ звернувся до Аарона з такими словами: 9 Коли будете входити в Намет Свідчення, то не питимете вина ні міцного напою ні ти, ні твої сини з тобою, бо помрете. Це вічна постанова для вас і ваших поколінь. 10 Ви повинні вміти розрізняти між святим і несвятим, між нечистим і між чистим. 11 Навчайте Ізраїлевих нащадків усіх законів, які ГОСПОДЬ переказав їм через Мойсея.
12 Мойсей сказав Ааронові та його синам, які залишилися, Елеазарові й Ітамарові: Візьміть хлібну жертву, що залишилася з ГОСПОДНІХ вогняних приношень, і їжте її, як опрісноки, біля жертовника, бо вона є святою святих. 13 Будете її споживати на святому місці, бо це частка твоя і частка твоїх синів із ГОСПОДНІХ вогняних приношень, адже так мені наказано. 14 Також і грудинку коливальної жертви та лопатку жертви відділення споживатимете на чистому місці, ти, твої сини і твої дочки з тобою, – це твоя частка і частка твоїх синів. Вони дані з мирних жертов Ізраїлевих нащадків. 15 Вони приноситимуть лопатку жертви відділення і грудинку як частку коливальної жертви разом з жиром вогняних жертов, аби виконати обряд коливання перед ГОСПОДОМ. Це буде тобі й твоїм нащадкам з тобою як вічна частка, як і звелів ГОСПОДЬ.
16 Коли Мойсей пильно розшукував козла жертви за гріх, то виявилось, що він був спалений! Тому Мойсей розгнівався на Елеазара й Ітамара, Ааронових синів, які залишилися, питаючи: 17 Чому ви не спожили жертви за гріх на святому місці? Адже це святе святих! ГОСПОДЬ дав її вам, щоб усунути гріх громади і звершити за неї викуплення перед ГОСПОДОМ! 18 Адже кров жертви не була внесена всередину до Святині! Ви неодмінно мали її спожити на святому місці, як я звелів. 19 Тоді Аарон промовив до Мойсея: Ось вони сьогодні принесли свої жертви за гріх і свої всепалення перед ГОСПОДОМ, – таке трапилось мені! Тож коли б я спожив жертву за гріх сьогодні, то чи було б це добре в ГОСПОДНІХ очах ? 20 Коли Мойсей почув це, то визнав його правильним.