Закони про життя священиків
1 Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея: Звернись до священиків, синів Аарона і скажи їм: Нехай вони не оскверняються через доторкнення до померлих зі свого народу. 2 Хіба що до свого найближчого родича: до своєї матері, до свого батька, до свого сина, до своєї дочки, до свого брата 3 та до своєї незайманої, близької йому сестри, яка ще не була замужем. Доторкуючись до таких померлих , йому можна осквернитись через них. 4 Як громадський діяч у своєму народі, він не повинен осквернятися через померлого, щоб не опоганити себе. 5 Хай вони не виголюють на своїй голові лисини з приводу жалоби за померлим , не обтинають країв своєї бороди і не роблять на своїх тілах нарізів . 6 Вони мають бути святими для свого Бога і не опоганювати імені свого Бога, оскільки вони приносять ГОСПОДНІ вогняні жертви та хліби своєму Богові, тому хай будуть святими. 7 Вони не повинні брати собі за дружину блудниці, або чимось опоганеної. Нехай також не одружуються на жінці, відпущеній її чоловіком, бо священик є святим для свого Бога. 8 Вважай його святим і ти, бо він приносить хліб твого Бога. Він буде для тебе святим, бо Я святий, – ГОСПОДЬ, Який освячує вас. 9 Якщо дочка якогось священика опоганить себе, чинячи розпусту, то вона опоганює свого батька. Така має бути спалена у вогні.
10 Стосовно ж Вищого священика поміж своїми співслужителями, на голову якого був возлитий єлей помазання і який посвячений, щоб одягати священні ризи, він не повинен відкривати на своєї голови, ані роздирати свої шати. 11 Він не наближатиметься до жодної померлої людини і не повинен осквернятися навіть заради свого померлого батька чи своєї померлої матері. 12 Він не вийде зі Святилища і не опоганить Святині свого Бога, тому що на ньому священний єлей помазання його Бога. Я – ГОСПОДЬ. 13 Одружитись він може лише з незайманою дівчиною. 14 Вдови, відпущеної, опоганеної, блудниці – таких він не візьме, але візьме за дружину незайману дівчину зі свого народу. 15 Він не опоганить своїх нащадків у своєму народі, адже Я – ГОСПОДЬ, Який його освячує.
16 Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: 17 Скажи Ааронові наступне: Жоден чоловік із твоїх нащадків у їхніх поколіннях, у кого буде якась вада, не приходитиме, щоб приносити хліб свого Бога. 18 Не приступатиме до служіння жодний чоловік, у якого буде одна з таких вад: ані сліпий чоловік, ані кульгавий, ані зі знівеченим носом чи спотворений, 19 ні чоловік, у якого перелом ноги або перелом руки, 20 ні горбатий, ні висохлий, ні з більмом на його оці, ні хворий на коросту чи парші, ні з пошкодженими ядрами. 21 Жоден чоловік з нащадків священика Аарона, в якого буде хоча б якась вада, не наближатиметься, аби приносити ГОСПОДНІ жертви. У нього є вада, тому він не може приносити хліб свого Бога. 22 Хліб свого Бога, тобто святе святих зі Святилища, він буде їсти, 23 але через свою ваду не підходитиме до завіси й не буде наближатися до жертовника. Він не буде опоганювати Моїх святинь, бо Я – ГОСПОДЬ, Який їх освячує. 24 Так Мойсей промовляв до Аарона та його синів, а також до всіх нащадків Ізраїля.