Священики нехай обережно поводяться зі святощами
1 Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: 2 Скажи Ааронові та його синам: Нехай вони будуть обережні щодо святих речей, які Ізраїлеві нащадки посвячують Мені, аби вони не опоганили Мого святого Імені. Я – ГОСПОДЬ. 3 Скажи їм: Хто б то не був з усіх ваших нащадків у ваших поколіннях, хто наблизиться до святих речей, що Ізраїлеві нащадки посвячують ГОСПОДУ, в той час як на ньому буде якась нечистота, той чоловік буде знищений з-перед обличчя Мого. Я – ГОСПОДЬ. 4 Жоден чоловік з нащадків Аарона, якщо він хворіє проказою або має виділення, не їстиме святих приношень, аж доки не очиститься. Так само й той, хто доторкнеться до нечистот від померлого, або спілкуючись з тим, у кого сталося виверження сімені, 5 або з тим, хто доторкався до будь-якого нечистого плазуна, і став нечистим , або до якоїсь людини, через яку став нечистим, якою б не була її нечистота, 6 той чоловік, хто доторкнеться до нього, буде нечистим до вечора й не їстиме зі святих приношень Святині , хіба що він обмиє своє тіло водою, 7 і після заходу сонця він стане чистим. В такому разі він може їсти святі речі Святині , оскільки це його хліб. 8 Він не їстиме мертвечини, ані розтерзаного хижаком, щоб цим себе не осквернити. Я – ГОСПОДЬ. 9 Вони повинні дотримуватись Моїх наказів, аби через їх порушення не взяли на себе гріха і не померли в зв’язку з опоганенням. Я – ГОСПОДЬ, Який їх освячує.
10 Святого не повинен їсти жоден сторонній. Навіть співмешканець священика чи наймит не повинен їсти святих приношень. 11 Якщо ж священик придбає когось у власність за свої гроші, то той може їсти його хліб. Усі ті, котрі народилися в його домі, – вони також можуть їсти його хліб. 12 Якщо дочка якогось священика вийде заміж за стороннього, вона не їстиме зі святих приношень. 13 А коли дочка священика овдовіє чи буде відпущена, а в неї немає дітей, і вона повернеться до свого батьківського дому, як за своєї юності, то їстиме хліб свого батька. А жодний сторонній не може його їсти. 14 Якщо ж якийсь чоловік випадково з’їсть щось святе, то повинен віддати святиню священикові і додати до того його п’яту частину. 15 Священики не повинні опоганювати святих речей Ізраїлевих нащадків, які ті приносять ГОСПОДУ, 16 і не накликають на себе гріх і провину, коли їстимуть святі приношення, бо Я – ГОСПОДЬ, Який їх освячує.
Про вгодні для Господа жертви
17 ГОСПОДЬ промовив до Мойсея, кажучи: 18 Скажи Ааронові, його синам та всім Ізраїлевим нащадкам такі слова: Якщо якийсь чоловік з дому Ізраїля чи з приходців в Ізраїлі, приноситиме свій дар чи-то у зв’язку з будь-якими своїми обітницями чи просто з доброї волі в жертву всепалення, що приносять ГОСПОДУ, 19 то щоб вони були прийняті, мають бути без вади, самець з великої худоби, або з овець чи з кіз. 20 Вони не повинні приносити нічого, що має в собі якусь ваду, оскільки воно не буде від вас прийняте з уподобанням .
21 І коли якийсь чоловік приноситиме мирну жертву ГОСПОДУ з великої худоби чи з овець, складаючи обітницю, чи як добровільну жертву, то, щоб воно було прийняте, має бути без вади, тобто у ньому не повинно бути жодної вади. 22 Сліпого чи травмованого, з якимись порізами чи з болячками, з коростою чи з паршами, – таких не приводьте ГОСПОДУ. Ви не повинні з таких приносити вогняні приношення на жертовник ГОСПОДУ. 23 Вола чи вівцю з надто довгими чи короткими кінцівками можеш приносити у добровільну жертву, але для твоєї жертви обітниці воно не буде прийняте. 24 Тварини зі сплющеними, розчавленими, відірваними чи відрізаними ядрами не слід приносити ГОСПОДУ. Таких приношень у вашому краю не чиніть. 25 Приношень вашому Богові як поживу не приймайте і з рук чужинців, коли у них є пошкодження і вади, тому що вони від вас не будуть прийняті.
26 ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: 27 Коли народиться теля, ягня чи козеня, то воно сім днів має бути при своїй матері. Лише з восьмого дня й пізніше воно може бути прийняте в дар вогняної жертви ГОСПОДУ. 28 Не ріжте корову чи вівцю разом з її малям в один день. 29 Коли будеш приносити жертву подяки ГОСПОДУ, то принось її так, щоб вона була від тебе прийнята. 30 Вона повинна бути спожита того самого дня. Не залишайте з неї нічого до ранку. Я – ГОСПОДЬ.
31 Дотримуйтесь Моїх Заповідей і виконуйте їх. Я – ГОСПОДЬ. 32 Не опоганюйте Мого святого Імені, щоб Я був освячений серед Ізраїлевих нащадків. Я – ГОСПОДЬ, Який освячує вас. 33 Я вивів вас з Єгипетського краю, щоби бути вашим Богом. Я – ГОСПОДЬ.