Перша жертва Ааронова за себе та за народ
1 Так сталося, що на восьмий день Мойсей покликав Аарона, його синів та ізраїльських старійшин. 2 Він промовив до Аарона: Візьми собі з великої худоби тельця для жертви за гріх та барана на всепалення. Вони мають бути без вади, і приведи їх перед лице ГОСПОДА. 3 Звернись до Ізраїлевих нащадків з такими словами: Візьміть одне козеня із кіз для жертви за гріх, а на всепалення теля та однолітнє ягня без вади. 4 Візьми також теля та барана для мирної жертви перед ГОСПОДОМ, а ще візьми хлібну жертву, замішену на олії, тому що сьогодні вам з’явиться ГОСПОДЬ. 5 Тож вони привели все, що звелів Мойсей, перед Намет Свідчення. Прийшла й уся громада. Всі стали перед ГОСПОДОМ. 6 Тоді Мойсей сказав: Це і є те, що звелів ГОСПОДЬ: зроби щоб вам з’явилася ГОСПОДНЯ слава. 7 Потім Мойсей сказав Ааронові: Підійди до жертовника, принеси свою жертву за гріх та своє всепалення і зверши викуплення за себе та за народ. Відтак принеси жертву за народ і зверши викуплення за них, як звелів ГОСПОДЬ.
8 Отже, Аарон підійшов до жертовника й зарізав теля – свою жертву за гріх. 9 Сини Аарона піднесли йому кров, і він, вмочивши у кров свій палець, наніс її на роги жертовника. Решту крові він вилив до підніжжя жертовника. 10 Після цього він спалив на жертовнику жир, нирки й сальник печінки жертви за гріх, як ГОСПОДЬ і звелів Мойсеєві. 11 А м’ясо та шкуру він спалив у вогні поза табором.
12 Тоді він зарізав жертву всепалення. Сини Аарона піднесли йому кров, і він покропив нею жертовник довкола. 13 Тоді принесли йому жертву всепалення, розшматовану на частини і голову. Він спалив усе на жертовнику. 14 Він вимив також нутрощі й ноги і спалив їх разом з їхнім всепаленням на жертовнику.
15 Після цього він приніс жертву від народу: узяв козла жертви за гріх народу, зарізав його і приніс його в жертву за гріх, як і попереднього. 16 Далі приніс всепалення й учинив із ним, за приписом. 17 Тоді приніс він хлібну жертву. Взяв з неї повну жменю й спалив на жертовнику на додаток до ранішнього всепалення.
18 Нарешті зарізав бика та барана як мирну жертву за народ. Сини Аарона подали йому кров, і він покропив нею жертовник довкола. 19 А весь жир із теляти та барана, курдюк і жир, що покриває нутрощі , нирки й сальник печінки, 20 тобто весь жир, вони поклали на обидві грудинки, і він спалив цей жир на жертовнику. 21 А грудинку та праву лопатку Аарон відділив як коливальну жертву перед ГОСПОДОМ, як Він звелів Мойсею.
22 Тоді Аарон підняв свої руки до людей, і поблагословив їх. Звершивши жертви за гріх, всепалення та мирні жертви, він зійшов униз. 23 Відтак Мойсей та Аарон увійшли в Намет Свідчення. Вийшовши звідти , вони поблагословили народ. Тоді ГОСПОДНЯ слава з’явилась усьому народові. 24 Від ГОСПОДА вийшов вогонь і поглинув всепалення і жир, що були на жертовнику. Побачивши усе це, люди закричали від радості й попадали долілиць.