Пророцтво про Івана Христителя й про прихід Месії
1 Ось Я посилаю Мого ангела (вісника ), щоб він приготував дорогу переді Мною. Після цього зненацька прийде до Свого Храму ГОСПОДЬ, Котрого ви чекаєте, – бажаний вами Ангел Заповіту. Ось Він іде! – говорить ГОСПОДЬ Саваот, –
2 але хто витримає день Його пришестя, і хто встоїть, коли Він з’явиться? Адже Він, як ливарний вогонь і як луг для прання.
3 Він візьметься за плавлення і очищення срібла. Він очистить синів Левія, переплавляючи їх, як золото, або срібло, після чого вони почнуть приносити жертви Господу в праведності.
4 Тоді жертва Юди та Єрусалима буде приємною ГОСПОДУ, як було за давніх днів, – як у колишні роки.
5 Я прийду до вас, аби чинити судочинство, й негайно свідчитиму проти чарівників і перелюбників, проти тих, котрі фальшиво присягаються Моїм Ім’ям, а також тих, котрі пригноблюють у заробітках працівників, кривдять вдову і сироту, утискають приходця, не маючи жодного страху переді Мною, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
6 Оскільки Я, ГОСПОДЬ, не змінююся, тому ви, сини Якова, не знищені.
Народ обманює Бога свого
7 Від часів ваших батьків ви відступили від Моїх законів і не дотримувалися їх. Наверніться до Мене, і Я повернуся до вас, – говорить ГОСПОДЬ Саваот. Але ви питаєте: У чому нам потрібно навернутися?
8 Хіба можна людині обманювати Бога? А ви Мене обкрадаєте, та ще й питаєте: У чому ми Тебе обікрали? В десятині й приношеннях!
9 Адже на вас лежить прокляття, тоді як ви, весь народ, продовжуєте Мене обкрадати.
10 Принесіть усі десятини до храмової скарбниці, щоб у Моєму Домі була пожива і таким чином випробуйте Мене, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, – чи Я не відкрию вам небесних отворів і не зіллю на вас понад надміру благословень!
11 Задля вас Я не дозволю шкідникам нищити на полі ваші врожаї, а виноградна лоза у винограднику не залишиться без плоду, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
12 Усі народи називатимуть вас щасливими, а ваша країна вважатиметься бажаною, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
13 Які ж зухвалі щодо Мене ваші слова! – говорить ГОСПОДЬ. Ви питаєте: Що таке зухвале ми сказали проти Тебе?
14 Ви говорите: Марна справа служити Богові! Яка користь від того, що ми дотримуємось Його Закону, і ходимо перед ГОСПОДОМ Саваотом, не знаючи задоволень?
15 Тепер щасливими скоріше можна назвати зухвалих, оскільки вони добре влаштовані; хоч вони живуть нечестиво і навіть спокушують Бога, їм усе сходить з рук.
Господь нагородить праведних за Господнього дня
16 Проте зовсім по-іншому розмовляють між собою ті, котрі бояться ГОСПОДА. ГОСПОДЬ чує все і перед Ним пишеться Пам’ятна Книга щодо тих, які бояться ГОСПОДА, і котрі вшановують Його Ім’я.
17 Вони будуть Моїми, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, – у той День, який Я вчиню; Я помилую їх, як чоловік милує свого сина, котрий йому послушний.
18 Тоді ви знову побачите різницю між праведним і нечестивим, між тим, хто служить Богові, й тим, хто Йому не служить.
19 Адже надходить День, що палає, як піч. Тоді всі зарозумілі, та всі злочинці стануть соломою. Їх спалить той День, що надходить, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, – так що не залишиться від них ні кореня, ні галузки.
20 Але для вас, котрі мають страх перед Моїм Іменем, зійде Сонце виправдання, і оздоровлення в Його крилах (променях ). Тоді ви вийдете, підстрибуючи, наче телята, яких випустили зі стайні.
21 Того Дня, коли Я усе це звершуватиму, ви будете топтати нечестивих, котрі стануть попелом під ногами вашими, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
22 Пам’ятайте про Закон Мого слуги Мойсея, який Я заповідав йому на Хориві, – Заповіді й постанови для всього Ізраїлю.
Перед Месією прийде Ілля
23 Перш ніж прийде великий і страшний ГОСПОДНІЙ День, Я пошлю до вас пророка Іллю.
24 Він наверне серця батьків до дітей, і серця дітей – до їхніх батьків, аби, прийшовши, Я не уразив землю прокляттям.