Гнів Божий на Юдею та Ізраїль
1 Слово ГОСПОДА, яке було до Міхея з Морешету, за днів юдейських царів: Йотама, Ахаза та Єзекії. Ось що йому було показано щодо Самарії та Єрусалима.
2 Слухайте, всі народи! Прислухайся, земле, та все, що її наповнює! Владика, ГОСПОДЬ, буде проти вас свідчити, – Сам ГОСПОДЬ зі Свого святого Храму.
3 Адже ГОСПОДЬ виходить зі Свого місцеперебування; Він сходить і крокує по узвишшях землі.
4 Під Ним тануть гори, і розпадаються долини, наче віск від вогню, і як води, що стікають по стрімких схилах.
5 А все це через провину Якова та через гріхи дому Ізраїля. Яка провина Якова? Хіба не Самарія? А які узвишшя Юди? Хіба не Єрусалим?
6 Через те перетворю Самарію на купи каміння у полі, на місце для садження виноградної лози; повикидаю її каміння в долину, і відкрию підвалини її.
7 І будуть розбиті всі її боввани, спалені у вогні всі її дарунки за блуд. Я потрощу всіх її ідолів. Оскільки вона назбирала з плати за блуд, до плати за блуд вони повернуться .
8 Через це, – каже Міхей , – буду тужити й голосити, ходитиму голим і босим, буду вити, як шакали, і скиглити, наче страуси.
9 Хоча її (Самарії ) рани смертельні, й сягають аж до Юдеї; горе постукало навіть у брами мого народу, – самого Єрусалима.
10 Проте не розголошуйте про це в Ґаті, не тужіть і не плачте в Бет-Леафрі, а просто качайтеся в поросі.
11 Ходіть, мешканці Шафіра, нагими й осоромленими, бо не можуть вийти вам назустріч мешканці Цаанану. Чути голосіння і в Бет-Ецелі, тому не чекайте підмоги і звідти.
12 Як можна очікувати чогось доброго мешканцям Мароту, коли лихо від ГОСПОДА прийшло аж до брам Єрусалима.
13 Запрягай коней у колісницю, мешканцю Лакішу, який став початком гріха для Сіонської доньки, адже в тебе знайдені ті самі злочини, що й в Ізраїлі.
14 Тому тобі доведеться дати розвідний лист Морешет-Ґатові; палаци Акзіва стануть обманом для царів Ізраїлю.
15 Що ж до мешканця Мареші, то до тебе Я пришлю того, котрий присвоїть твої володіння, так що аж до Адуллама досягне слава Ізраїлю .
16 Поголи собі голову й обстрижи бороду на знак жалоби за твоїми улюбленими дітьми, зроби собі лисину, як у орла , адже вони забрані від тебе в полон.