Суд на начальників
1 Я тоді сказав: Послухайте ви, начальники поколінь Якова, й можновладці дому Ізраїлевого! Хіба не вам дбати про судочинство?
2 Але ж ви ненавидите добро й любите зло! Ви здираєте з них (Мого народу ) шкіру й навіть їхні м’язи з їхніх костей!
3 Ви пожираєте тіло мого народу, здираючи з них їхню шкіру і ламаючи їхні кості; ріжете їх на кусочки, наче для казана, і як м’ясо на смаженину.
4 Коли такі люди волатимуть до ГОСПОДА, Він не буде їм відповідати, а сховає тоді від них Своє обличчя, – настільки огидними вважатиме їхні вчинки.
5 Так говорить ГОСПОДЬ щодо пророків, котрі вводять в оману Мій народ. Поки вони мають що гризти зубами, то проголошують мир, але оголошують війну тим, хто нічого не кладе їм до рота.
6 Через це ніч буде вам замість видіння, а темрява буде вам замість ворожіння. Сонце зайде над тими пророками, і потемніє над ними день.
7 Осоромляться провидці, й вкриються ганьбою ворожбити! Усі вони закриють свої уста, тому що не буде відповіді від Бога.
8 Але я сповнений силою й ГОСПОДНІМ Духом, правосуддям і мужністю, аби сповістити Якову про його злочини, Ізраїлю – про його гріхи.
9 Послухайте ж ви, начальники поколінь роду Якова, й старійшини дому Ізраїля, котрі відчуваєте огиду до правосуддя і викривляєте все пряме;
10 адже ви будуєте Сіон на крові, Єрусалим – на злочинності.
11 Його можновладці вимірюють справедливість хабаром, а його священики навчають за винагороду; його пророки ворожать за гроші, й, посилаючись на ГОСПОДА, говорять: Хіба ж посеред нас нема ГОСПОДА? Нещастя на нас не впаде!
12 Тому через вас Сіон переорють, як поле, – Єрусалим стане купою руїн, а Храмова гора – порослими лісом узвишшями.