Майбутнє царство Месії
1 В останні дні станеться таке, що гора ГОСПОДНЬОГО Дому очолить усі інші гори, підніметься над узгір’ями, і до неї полинуть усі народи.
2 І підуть туди численні народи, говорячи: Ходімо, зійдемо на ГОСПОДНЮ гору, – до Дому Бога Якова. Він вкаже нам Свої дороги, й ми будемо ходити Його стежками! Адже зі Сіону вийде Закон, ГОСПОДНЄ слово – з Єрусалима.
3 Він (ГОСПОДЬ ) буде розсуджувати розбрат між численними народами, й вирішуватиме справи далеких та потужних народів. Вони перекують свої мечі на лемеші, а списи свої – на серпи. Жоден народ вже не підніме меча проти іншого народу, і більше не будуть навчатись воювати.
4 Тоді кожний сидітиме під своєю виноградною лозою та під своєю смоківницею, і не стане тих, котрі наганяють страх, адже Сам ГОСПОДЬ Саваот це сказав.
5 Як би інші народи не намагались діяти в ім’я своїх богів, ми будемо ходити в Ім’я ГОСПОДА, нашого Бога, повік-віків.
6 Того дня, – говорить ГОСПОДЬ, – зберу кульгавих, згромаджу розпорошених, – всіх тих, на кого наводив лихо.
7 Калік Я учиню Своїм залишком, а з розпорошених – потужний народ, і царюватиме над ними, на горі Сіон, ГОСПОДЬ відтоді й на віки вічні.
8 А ти, башто стада , підгірку дочки Сіону, до тебе повернеться, тобто прийде, давнє владарювання – царство дочки Єрусалима.
Народ Божий вийде з вавилонського полону
9 Чому ти тепер так голосно кричиш? Хіба немає в тебе царя? Чи може загинув твій порадник, і тебе охопили болі, мов у породіллі?
10 Доведеться тобі, дочко Сіону, ще корчитись і кричати від болю, як породілля. Ти повинна будеш залишити місто й замешкати в полі. Підеш аж у Вавилон, де до тебе прийде визволення і звідки тебе викупить, з рук твоїх ворогів, ГОСПОДЬ.
11 Але тепер проти тебе повстали численні народи, які кажуть: Нехай він буде зневажений, аби нам позловтішатися, дивлячись на Сіон!
12 Вони не знають ГОСПОДНІХ задумів і не розуміють Його наміру, адже Він їх зібрав, як снопи на току.
13 Вставай і молоти їх, дочко Сіону! Я зроблю тобі залізного рога й дам тобі мідні копита. Ти розіб’єш численні народи, посвятивши ГОСПОДУ їхню здобич; їхнє багатство і майно – Владиці всієї землі!
14 Тепер, дочко загонів, згромаджуйся. Нас взято в облогу, палицею б’ють по щоці суддю Ізраїлю.