Правдивий Господь
1 Провіщення про Ніневію. Книга видінь Наума з Елкоша.
2 ГОСПОДЬ є ревнивим Богом і месником. ГОСПОДЬ є мстивим і сповненим гніву. ГОСПОДЬ є Тим, Котрий відплачує Своїм ворогам, – Він безпощадний до Своїх ненависників.
3 Хоча ГОСПОДЬ довготерпеливий і могутній силою, але, безумовно, винуватого непокараним не залишить. Дороги ГОСПОДА у бурі та вихорі, а хмари – порох під Його ногами.
4 Він лише погрозить морю, і воно висохне, обміліють усі ріки. Зів’януть Башан і Кармель, засохне квітка Лівану.
5 Перед Ним тремтять гори, і тануть узгір’я. Від Його присутності хитається земля та Всесвіт, у страху всі його мешканці.
6 Хто може встояти перед Його гнівом, хто виступить проти Його обурення? Його гнів розливається вогнем, перед Ним розпадаються скелі.
7 Разом з тим ГОСПОДЬ добрий, – притулок у день скорботи; Він знає тих, котрі на Нього покладаються.
8 Наче вируючим потопом, Він змиє її (Ніневії ) місцезнаходження, а Його ворогів переслідуватиме непроглядна темрява.
9 Що ви замислили проти ГОСПОДА? Якщо Він покладе кінець, то лихо вдруге вже не повториться.
10 Бо хоч вони (ассирійці ) переплетені між собою, як терен, і п’яні від своїх напоїв, вони цілковито будуть пожерті вогнем, як суха стерня!
11 Із тебе вийшов той, котрий планує зло проти ГОСПОДА, і дає нікчемні поради, але
12 так говорить ГОСПОДЬ : Хоч їм щастить і вони досить численні, проте вони будуть посічені й зникнуть. Хоч Я допускав тобі (Ізраїлю ) страждання, проте більше не гнобитиму тебе.
13 Отже, тепер Я зламаю його ярмо, що на тобі, й розірву твої кайдани.
14 Про тебе ж, Ассиріє , ГОСПОДЬ так вирішив: Твоє ім’я більше не згадуватиметься в твоїх нащадках. З дому твого бога Я знищу різьблених і литих ідолів. Приготую тобі гробницю як нікчемному.