Вода зі скелі
1 Першого місяця Ізраїлеві нащадки всією громадою прийшли до пустелі Цін. Народ певний час перебував у Кадеші. Там померла Маріам, і там вона була похована.
2 Оскільки не було води для громади, то вони об’єдналися проти Мойсея та Аарона. 3 Тож народ нарікав на Мойсея, говорячи: Краще було б нам померти під час загибелі наших братів перед ГОСПОДОМ! 4 Навіщо ви привели ГОСПОДНЮ громаду в цю пустелю? Хіба для щоб тут померти нам і нашій худобі? 5 І навіщо ви нас вивели з Єгипту і привели нас в це погане місце? Тут не має посівних земель, не ростуть фігові дерева, немає ні винограду, ні гранатів, ні навіть води для пиття! 6 Тож Мойсей та Аарон відійшли від громади до входу в Намет Свідчення та впали на свої обличчя. І з’явилася їм ГОСПОДНЯ слава. 7 І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея, кажучи: 8 Візьми посох і зберіть, ти й твій брат Аарон, громаду. Промовте перед їхніми очима до скелі, і вона дасть від себе воду. Ви виведете їм воду зі скелі, і напоїте громаду та їхню худобу.
9 Мойсей узяв посох з-перед ГОСПОДНЬОГО обличчя, як Він заповів. 10 Тоді Мойсей з Аароном зібрали громаду перед скелею, і Мойсей їм сказав: Послухайте, ви, бунтівники! Хіба із цієї скелі нам вивести для вас воду? 11 При цьому Мойсей піднявши свою руку, двічі вдарив об скелю своїм посохом, і ринула велика вода, так що пила громада та їхня худоба. 12 Але ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві та Ааронові: Оскільки ви не довірились Мені, коли потрібно було виявити Мою святість перед очима Ізраїлевих нащадків, то ви не введете цієї громади в край, який Я їм даю! 13 Це Вода Меріви , оскільки Ізраїлеві нащадки сварилися з ГОСПОДОМ, і Він явив їм Свою святість.
Пригода з едомським царем
14 З Кадеша Мойсей відправив посланців до царя Едому сказати : Так говорить твій брат Ізраїль: Ти знаєш про всі страждання, які спіткали нас. 15 Наші батьки пішли в Єгипет. Ми жили в Єгипті довгий час, протягом якого єгиптяни гнобили нас і наших батьків. 16 Ми волали до ГОСПОДА, і Він почув наш голос та послав ангела і вивів нас з Єгипту. А тепер ми в Кадеші, в місцевості, що на краю твого кордону. 17 Дозволь нам, будь ласка, перейти через твою землю. Ми не підемо через поля, ані через виноградники і не будемо пити води з криниць. Будемо проходити царською дорогою, не звертаючи ні праворуч, ні ліворуч, аж поки не перетнемо твій кордон. 18 Але Едом відповів йому: Не переходь через мою землю , щоб я не вийшов проти тебе з мечем! 19 Але Ізраїлеві нащадки наполягали: Ми будемо йти дорогою, а якщо б ми, чи наші отари пили твою воду, то ми заплатимо за неї. Ми нічого не хочемо, а лише перейти пішки. 20 Однак він відповів: Не перейдеш! І Едом вирушив проти них з численним та добре озброєним військом. 21 Тож Едом не дозволив Ізраїлеві перейти через свою землю, тому Ізраїль обминув його. 22 Вирушивши з Кадеша, Ізраїлеві нащадки всією громадою прийшли до гори Гор.
Ааронова смерть
23 А біля гори Гор, неподалік кордону Едомської землі, ГОСПОДЬ звернувся до Мойсея та Аарона з такими словами: 24 Нехай Аарон приєднається до своєї рідні, тому що ви не ввійдете до краю, який Я дав Ізраїлевим нащадкам, оскільки біля Вод Меріви ви виявили до Мене неповагу. 25 Тому візьми Аарона і його сина Елеазара і виведи їх на гору Гор. 26 Зніми з Аарона його шати, і зодягни в них його сина Елеазара. Що ж до Аарона, то там він помре і приєднається до своєї рідні . 27 І Мойсей учинив так, як заповів ГОСПОДЬ. Вони вийшли на гору Гор перед очима всієї громади. 28 Мойсей зняв з Аарона його шати, і зодягнув у них його сина Елеазара. Там на вершині гори Аарон помер, а Мойсей та Елеазар зійшли з гори до людей . 29 І коли вся громада побачила, що Аарон помер, то весь дім Ізраїля оплакував Аарона тридцять днів.