Благословення й пророцтва Валаамові
1 Тоді Валаам сказав Валакові: Збудуй мені тут сім жертовників і приготуй мені тут сім бичків та сім баранів. 2 Валак зробив так, як йому сказав Валаам і приніс Валак та Валаам на кожному жертовнику по бичкові й баранові. 3 Далі Валаам сказав Валакові: Стій біля твого всепалення, а я піду. Можливо з’явиться ГОСПОДЬ для зустрічі зі мною. Те, що Він мені об’явить, я сповіщу тобі. Тож він зійшов на голу вершину гори .
4 Зустрівся Бог з Валаамом і той сказав Йому: Сім жертовників приготував я і на кожному з них приніс по бичкові й баранові. 5 В той час ГОСПОДЬ вклав слово в уста Валаама, сказавши: Повертайся до Валака і скажи йому так… 6 І коли Валаам повернувся до нього, той з усіма моавськими князями все ще стояв біля свого всепалення. 7 І Валаам виголосив свою притчу сказавши:
З Араму припровадив мене Валак,
моавський цар, з гір сходу:
Прийди й прокляни мені Якова;
прийди й наведи мені прокляття на Ізраїля!
8 Як же мені проклинати того, кого Бог не проклинає?
Або як накликатиму нещастя на того, кому ГОСПОДЬ не бажає зла?
9 Адже з вершин гір дивлюсь на нього,
і з пагорбів спостерігаю за ним.
Ось народ який живе окремо,
і між народами не числиться.
10 Хто полічив би порох Якова
і порахував би хоча б четверту частину Ізраїлю?
Нехай моя душа помре смертю праведних,
і нехай мій кінець буде подібний до їхнього!
11 Тоді Валак сказав Валаамові: Що ти мені наробив? Я тебе покликав, щоб проклясти моїх ворогів, а ти ось їх вельми поблагословив! 12 Відповідаючи той сказав: Хіба я не повинен говорити лише те, що ГОСПОДЬ вкладе в мої вуста?
13 Тоді Валак промовив до нього: Ходімо зі мною, прошу, на інше місце, звідки його побачиш. Там ти побачиш лише якусь його частину, а всього його не побачиш. Прокляни його мені звідти! 14 Він повів його на галявину Цофім , на вершину гори Пісґи, збудував сім жертовників, і приніс у жертву по бичкові й баранові на кожному жертовнику. 15 І сказав він Валакові: Стій тут біля свого всепалення, а я зустріну ГОСПОДА там. 16 ГОСПОДЬ зустрів Валаама і вклав слово в його вуста. І промовив: Повертайся до Валака і скажеш йому це. 17 І коли він повернувся до нього, той стояв біля свого всепалення, а з ним моавські князі. І Валак запитав його: Що сказав ГОСПОДЬ? 18 Валаам знову виголосив свою притчу і сказав:
Встань, Валаку, і послухай!
Нахили до мене своє вухо, сину Ціппорів!
19 Бог не людина, щоб говорити неправду, Він не людський син, щоб жалкувати за сказаним . Хіба Він може сказати і не зробити? Пообіцяти і не дотриматись слова?
20 Отже мені наказано благословити! Він благословляє і я цього не можу відмінити! 21 Не видно в Якова нічого непристойного. Я не бачу облуди в Ізраїлі. ГОСПОДЬ, його Бог є з ним, і велич Володаря з ним перебуває. 22 Бог, Який вивів їх з Єгипту, є для них наче сила буйвола.
23 Адже немає сили закляття над Яковом,
ні чаклування над Ізраїлем. Вже зараз буде сказано про Якова та Ізраїля, що здійснив Бог. 24 Оце народ! Наче левиця він повстає і, як лев, піднімається! Він не відпочиватиме, доки не пожере здобич і не нап’ється крові смертельно поранених! 25 Тоді Валак сказав Валаамові: Не потрібно проклинати його, але й благословляти його не потрібно. 26 Відповідаючи, Валаам сказав Валакові: Хіба я не говорив тобі, що буду чинити те, що скаже ГОСПОДЬ? 27 Тоді Валак сказав Валаамові: Ходімо! Я візьму тебе в інше місце. Можливо сподобається Богові, аби ти звідти прокляв мені його! 28 І Валак привів Валаама на вершину Пеору, що височить над пустелею. 29 Валаам сказав Валакові: Збудуй мені тут сім жертовників і приготуй мені тут сім бичків та сім баранів. 30 Валак і цього разу зробив так, як сказав Валаам. Він приніс по бичкові й баранові на кожному із жертовників.