Розпуста Ізраϊля
1 Як тільки Ізраїль оселився у Шіттімі і народ почав чинити розпусту з дочками Моава. 2 Вони запрошували народ до жертвоприношень своїм богам, народ споживав їх жертви і поклонявся їхнім богам. 3 І пристав Ізраїль до Баал-Пеора . Тож ГОСПОДЬ розгнівався на Ізраїль. 4 І ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Візьми всіх голів народу, і повісь їх перед ГОСПОДОМ проти сонця, щоб палаючий гнів ГОСПОДА відвернувся від Ізраїлю. 5 Тож Мойсей сказав ізраїльським суддям: Кожен нехай вб’є з-посеред себе тих людей, котрі пристали до Баал-Пеора!
6 І ось прийшов один чоловік з Ізраїлевих нащадків та привів до своїх братів мідіянку, і то перед Мойсеєм і перед усією громадою Ізраїлевих нащадків, коли ті плакали біля входу в Намет Свідчення. 7 Побачивши це, Пінхас, син Елеазара, сина Аарона, священика, піднявся з-посеред громади, узяв у свою руку списа 8 і пішов за тим ізраїльським чоловіком до намету і проколов їх обох, чоловіка-ізраїльтянина і ту жінку в живіт. Після цього пошесть серед Ізраїлевих нащадків припинилася. 9 Однак тих, котрі померли від пошесті, було аж двадцять чотири тисячі.
10 Тоді ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: 11 Пінхас, син Елеазара, сина Аарона-священика, відвернув Мій гнів від Ізраїлевих нащадків тим, що виявив серед них справжню ревність відносно Мене, так що Я у Своєму гніві не знищив Ізраїлевих нащадків. 12 Тому скажи йому : Ось Я укладаю з ним Мій Заповіт миру! 13 І буде він для нього та для його нащадків після нього заповітом вічного священства за те, що виявив ревність щодо свого Бога і звершив покуту викуплення за Ізраїлевих нащадків!
14 Ім’я ураженого ізраїльського мужа, який був убитий разом з мідіянкою, Зімрі, син Салу, начальник батьківського дому Симеона. 15 Ім’я ж убитої мідіянської жінки, Козбі. Вона була дочкою Цура, голови племен батьківського дому в Мідіяні.
16 І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова: 17 Ворогуйте з мідіянами і знищіть їх! 18 Адже вони виявили до вас ворожість, учинену підступно через Пеора і через свою сестру Козбі, дочку мідіянського начальника, яка була вбита в день пошесті з причини поклоніння Пеору.