Розподіл Обіцяного Краю
1 ГОСПОДЬ звернувся до Мойсея з такими словами: 2 Промов до Ізраїлевих нащадків і накажи їм: Незабаром ви ввійдете в Ханаанську землю. Це та земля, яка стане вашою спадщиною – Ханаанська земля у її кордонах. 3 Вашою південною межею буде територія від пустелі Цін вздовж Едомського краю. А ваш південний кордон буде проходити по краю Солоного моря і далі на схід. 4 Тоді ваш кордон поверне на південь до узгір’я Акраббіма, перейде до пустелі Цін, і простягатиметься на півдні до Кадеш-Барнеа. Звідти піде на Хацар-Адар, і протягнеться до Ацмони. 5 Він обігне кордон далі від Ацмони до Єгипетського Потоку і простягнеться аж до моря.
6 Західною межею для вас стане Велике Море . Воно буде вашим кордоном із заходу.
7 А оце ваш кордон на півночі: проведіть його самі від Великого Моря до Гор-гори. 8 Від Гор-гори проведіть його в напрямку до Хамата. Тож межа кордону сягатиме Цедада. 9 Далі кордон простягнеться до Ціфрону і закінчиться в Гацар-Енан. Це буде ваш кордон з півночі.
10 Східний кордон визначите собі від Гацар-Енана до Шефама. 11 Потім кордон проходитиме від Шефами до Рівли зі сходу Аїну. Далі кордон піде вниз і простягнеться до берега Кіннеретського моря зі східної сторони. 12 Звідти кордон спускатиметься уздовж Йордану і сягатиме Солоного моря. В межах цих кордонів і буде ваша земля.
13 Після цього заповів Мойсей Ізраїлевим нащадкам такі слова: Це земля, яку ви отримаєте жеребкуванням у спадкове володіння, як і заповів ГОСПОДЬ Мойсеєві – дати її дев’яти з половиною племенам, 14 оскільки плем’я синів Рувима за своїм родом по батьківській лінії та плем’я синів Ґада за своїм родом по батьківській лінії, і половина племені Манассії, отримали свою спадщину. 15 Ці два з половиною племені одержали свою спадщину за Йорданом навпроти Єрихона на схід сонця.
16 Далі промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова: 17 Ось імена мужів, котрі розділять вам у спадщину землю: священик Елеазар та Ісус, син Навина. 18 Візьмете також по одному начальнику з племені, щоб розділити землю у спадщину. 19 Імена цих мужів такі: з племені Юди Халев, син Єфунея; 20 з племені Симеона Шамуїл, син Аммігуда; 21 з племені Веніяміна Елідад, син Кіслона; 22 з племені синів Дана начальник Буккі, син Йоґлія; 23 зі синів Йосифа, з племені синів Манассії, начальник Ханніїл, син Ефода; 24 з племені синів Єфрема начальник Кемуїл, син Шіфтана; 25 з племені Завулона начальник Еліцафан, син Парнака; 26 з племені синів Іссахара начальник Палтіїл, син Аззана; 27 з племені синів Асира начальник Ахігуд, син Шеломія; 28 з племені синів Нефталима начальник Педагіл, син Аммігуда. 29 Це ті, котрих ГОСПОДЬ призначив розділити спадщину Ізраїлевим нащадкам у Ханаанській землі.