Очищення Ізраϊлевого табору
1 Далі промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова: 2 Накажи Ізраїлевим нащадкам, щоб вони вислали з табору всіх прокажених, всіх з виділеннями і кожного нечистого через дотик до мертвої людини. 3 Чоловік це, чи жінка, усуньте таких геть з табору, щоб не опоганювали свої табори, в яких Я перебуваю між ними. 4 Так і вчинили Ізраїлеві нащадки, виславши таких поза табір. Як ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві, так і зробили Ізраїлеві нащадки.
Визнання своєϊ провини
5 І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова: 6 Скажи Ізраїлевим нащадкам: Коли чоловік чи жінка зроблять якийсь гріх стосовно людини, вони чинять переступ проти ГОСПОДА і така душа буде винуватою. 7 Тому вони повинні визнати свій гріх, який учинили, повністю відшкодувати те, в чому завинили й додати до того п’яту частину і повернути тому, перед ким провинилися. 8 Якщо ж та людина не має родича, щоб відшкодувати завдані йому збитки, то відшкодування слід віддати ГОСПОДУ в особі священика, за винятком жертовного барана викуплення, через якого й відбуватиметься покута за винуватого . 9 Священикові також належатиме кожний особливий дар з усього, що є святим серед Ізраїлевих нащадків, який приносять до священика . 10 Все посвячене людиною належатиме їй. А все що людина дає священикові, йому і буде належати.
Закон про ревнощі
11 І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова: 12 Звернися до Ізраїлевих нащадків і скажи їм: Чоловік, який підозрює , що його дружина зрадила йому і, справді провинилася проти нього тим, 13 що інший чоловік переспав з нею, маючи статеві стосунки, однак це було приховане від її чоловіка, оскільки вона приховує, що заплямувала себе і стала нечистою . До того ж проти неї немає свідка, і вона не була схоплена на перелюбі . 14 Але чоловіком оволодіє дух ревнощів, так що він засуджуватиме свою дружину в тому, що вона заплямувала себе. Може статись і таке , що ним оволодіє дух ревнощів і він підозрюватиме свою дружину, хоч та, насправді, нічим не заплямувала себе. 15 То такий чоловік нехай приведе свою дружину до священика і принесе за неї в жертву десяту частину ефи ячмінного борошна. Він не поллє на неї олії і не додасть до неї ладану, оскільки це жертва ревнощів, жертва пам’яті, яка відкриває провину.
16 Тож священик приведе її і поставить її перед ГОСПОДОМ. 17 Тоді наллє священик у глиняну посудину святої води і додасть трохи землі, яку священик візьме з долівки Намету, і яку вкине у воду. 18 Після цього священик поставить жінку перед ГОСПОДОМ і, відкривши голову жінці, покладе в її долоні жертву пам’яті, тобто жертву ревнощів. У той час у руці священика буде гірка вода, яка наводить прокляття. 19 Священик візьме у жінки клятву і скаже їй: Якщо в тебе не було статевих стосунків з іншим чоловіком , і якщо ти не виявила невірності своєму чоловікові і не стала таким чином нечистою, то нехай ця гірка вода, яка наводить прокляття, тобі не зашкодить. 20 Але якщо ти, була невірною своєму чоловікові, зрадила йому та заплямувала себе, і якщо, крім свого чоловіка, мала статеві стосунки з іншим чоловіком, – 21 далі священик візьме у жінки клятву і проголосить ті ж прокляття, звертаючись до жінки, – то нехай віддасть тебе ГОСПОДЬ на лихослів’я і учинить тебе проклятою серед твого народу. Нехай ГОСПОДЬ учинить, щоб стегно твоє занепало, і опух твій живіт. 22 Нехай ця вода, яка поводує прокляття, увійде у твоє нутро, щоб опух живіт і занепало стегно. А жінка відповість: Амінь, амінь, тобто нехай так буде .
23 Після цього священик запише ці клятви на сувої, і змиє їх у гірку воду. 24 Потім він напоїть жінку гіркою водою, що поводує прокляття. І ввійде в неї вода, що поводує прокляття щоб викликати гіркоту. 25 Тоді священик візьме з рук жінки жертву ревнощів, підніме жертву перед ГОСПОДОМ і принесе її до жертовника. 26 Далі священик візьме з хлібної жертви жменю, як її частку для пам’яті, і спалить на жертовнику, а після цього дасть жінці напитися води. 27 Коли він напоїть її водою, то, якщо вона осквернила себе і справді зрадила свого чоловіка, то як тільки ввійде в неї вода, що поводує прокляття і викликає гіркоту, станеться таке, що спухне її живіт, і занепаде її стегно. Та жінка буде прокляттям серед свого народу. 28 Якщо жінка не осквернила себе і є чистою, то вона не зазнає жодної шкоди і буде здатною мати потомство.
29 Такий закон щодо ревнощів у тому випадку, коли жінка зрадить свого чоловіка і осквернить себе, 30 а чоловіком оволодіє дух ревнощів, і він звинувачуватиме свою дружину, та поставить дружину перед ГОСПОДОМ, а священик учинить з нею згідно з цим законом. 31 В такому разі чоловік буде вільним від провини, а дружина понесе кару за свій гріх.