Як світити свічника
1 І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова: 2 Звернися до Аарона й скажи йому: Коли встановлюватимеш лампади, то сім лампад мають світити з переднього боку світильника. 3 Аарон так і зробив. З переднього боку світильника, він встановив його лампади, як ГОСПОДЬ і заповів Мойсеєві. 4 А конструкція світильника така: він був увесь зі золота, як його стебло так і його квітки – весь суцільно кований . Світильник був зроблений саме за тим зразком, який показав ГОСПОДЬ Мойсеєві.
Очищення левітів на службу
5 Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: 6 Відділи левітів з-посеред Ізраїлевих нащадків і очисти їх. 7 Ось що маєш з ними зробити, щоб їх очистити: покропи їх водою очищення від гріха , і нехай вони повністю поголять бритвою свої тіла, виперуть свій одяг і стануть чистими. 8 Після цього нехай візьмуть одного бичка з великої худоби і жертву до нього з питльованого пшеничного борошна, замішаного на олії. Візьмеш також другого бичка з великої худоби для жертви за гріх. 9 Тоді приведеш левітів до переду Намету Свідчення й збереш усю громаду Ізраїлевих нащадків. 10 І приведеш левітів перед ГОСПОДА, а Ізраїлеві нащадки покладуть на левітів свої руки. 11 Потім відділить Аарон левітів як особливу жертву ГОСПОДУ від Ізраїлевих нащадків. Вони будуть виконувати служіння для ГОСПОДА. 12 Левіти у свою чергу покладуть свої руки на голови бичків і ти принесеш одного в жертву за гріх а другого на жертву всепалення ГОСПОДУ, звершуючи таким чином викуплення за левітів. 13 Тоді поставиш левітів перед Аароном і перед його синами, і відокремиш їх як особливу жертву ГОСПОДУ.
14 Так відділиш левітів з-поміж Ізраїлевих нащадків, і левіти будуть Моїми. 15 Лише після того, як ти очистиш левітів і відокремиш їх як особливу жертву, вони входитимуть для служіння в Наметі Свідчення. 16 Адже вони належать Мені як власність з-поміж Ізраїлевих нащадків. Я взяв їх Собі замість усіх первородних, хто розкриває кожну утробу, серед Ізраїлевих нащадків. 17 Все первородне серед Ізраїлевих нащадків, від людини до худоби, є Моїм. Того дня, коли Я уразив всіх первородних в Єгипетському краю, Я посвятив їх Собі. 18 Я взяв левітів замість усіх первородних між Ізраїлевими нащадками. 19 Я подарував левітів Ааронові та його синам з-поміж Ізраїлевих нащадків, аби вони звершували служіння замість Ізраїлевих нащадків у Наметі Свідчення. Щоб вони здійснювали викуплення за Ізраїлевих нащадків і щоб Ізраїлеві нащадки не були покарані, коли вони наближатимуться до Святині.
20 Мойсей та Аарон і вся громада Ізраїлевих нащадків учинили з левітами так, як заповів ГОСПОДЬ Мойсеєві відносно левітів. Саме так і вчинили з ними Ізраїлеві нащадки. 21 Тож левіти очистилися і випрали свій одяг, а Аарон відділив їх як особливу жертву для ГОСПОДА. Задля їхнього очищення Аарон звершив за них служіння викуплення. 22 Після того левіти увійшли в Намет Свідчення для виконання свого служіння поряд з Аароном та поряд з його синами. Як ГОСПОДЬ заповів Мойсеєві щодо левітів, так і вчинили з ними.
23 Тоді звернувся ГОСПОДЬ до Мойсея, промовляючи: 24 Ось щодо левітів: від двадцятип’яти років і вище, вони приступатимуть до виконання служіння в Наметі Свідчення. 25 А в п’ятдесятилітньому віці левіт усувається від служіння і більше його не звершуватиме. 26 Він може допомагати своїм братам здійснюючи нагляд у звершенні ними служіння в Наметі Свідчення, однак самостійного служіння він вже не виконуватиме. Так чинитимеш з левітами стосовно їхнього служіння.