Покайтеся!
1 Восьмого місяця, другого року Дарія, було ГОСПОДНЄ слово до пророка Захарії, сина Берекії, онука Іддо, такого змісту:
2 ГОСПОДЬ дуже розгнівався на ваших батьків.
3 Але скажи їм: Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Наверніться до Мене, – це заклик ГОСПОДА Саваота, – і Я повернуся до вас, – говорить ГОСПОДЬ Саваот!
4 Не будьте такими, як ваші батьки, до яких волали тодішні пророки, закликаючи: Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Відверніться від ваших лихих доріг і від ваших поганих учинків! Але вони не звертали на те уваги й не прислухалися до Моїх слів, – говорить ГОСПОДЬ.
5 Де тепер ваші батьки? Так само й пророки, – хіба живуть вічно?
6 Але хіба Мої слова й Мої присуди, які Я передвіщав через Моїх слуг-пророків, не справдились над вашими батьками? Лише тоді вони навернулись і визнали: ГОСПОДЬ Саваот учинив з нами так, як визначив, – відповідно до наших доріг життя і того, що ми заслуговуємо, – саме так Він з нами і зробив.
Видіння мужа на червоному коні
7 Двадцять четвертого дня, одинадцятого місяця, тобто місяця шевата, другого року Дарія було ГОСПОДНЄ слово до пророка Захарії, сина Берекії, й онука Іддо, такого змісту:
8 У нічному видінні я побачив якогось чоловіка, що сидів на гнідому коні, в лощині між миртами, і за ним інші коні: червоні, руді та білі.
9 І я запитав: Господи, що це означає? Ангел, котрий розмовляв зі мною, відповів: Я тобі покажу, що вони означають.
10 Тоді відізвався чоловік, котрий стояв між миртовими деревами, і сказав: Це ті, кого ГОСПОДЬ послав обійти землю.
11 Вони ж, доповідаючи ГОСПОДНЬОМУ ангелу, котрий стояв між миртами, сказали: Ми обійшли всю землю й побачили, що вся земля заселена й перебуває в спокої.
Господь піклується про Єрусалим
12 Відізвався ГОСПОДНІЙ ангел, і сказав: ГОСПОДИ Саваоте, коли ж ти змилосердишся над Єрусалимом та іншими поселеннями Юдеї, на які Ти гніваєшся вже сімдесят років?
13 І ГОСПОДЬ відповів ангелові, котрий розмовляв зі мною, приємними словами, а також словами потіхи.
14 Тоді сказав мені ангел, який розмовляв зі мною: Проголоси і скажи: Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Я до ревнощів люблю Єрусалим, і щодо Сіону відчуваю велику ревність.
15 А тому Я дуже обурений на народи, котрі поводяться легковажно. Бо коли на короткий час запалав Мій гнів на Ізраїль , вони примножували його нещастя.
16 Тому так говорить ГОСПОДЬ : Я повертаюсь в Єрусалим з помилуванням, і Мій Дім у ньому буде відбудований, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, – вимірювальний шнур* також буде простягнутий над усім Єрусалимом!
17 А ще проголоси й скажи: Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Знову переповняться Мої міста благами; ГОСПОДЬ обов’язково виявить милосердя до Сіону і знову вчинить Єрусалим обраним містом!