Господь урятує Єрусалима
1 Провіщення ГОСПОДНЬОГО слова про Ізраїль. Ось що сказав ГОСПОДЬ, Котрий розпростер небеса, заснував землю і сформував у людині духа, який у ній:
2 Ось Я уподібню Єрусалим до чаші запаморочення для всіх навколишніх народів; недоля захопить і Юдею під час облоги Єрусалима.
3 Станеться того дня таке, що Єрусалим перетвориться на тяжкий камінь для всіх народів. Хто лише спробує його підняти, буде тяжкопораненим, особливо коли зберуться проти нього всі народи землі.
4 Того дня, – говорить ГОСПОДЬ, – уражу кожного коня жахом, а його вершника безумством, але, вражаючи сліпотою всіх коней оточуючих народів (язичників ), Я не спускатиму Своїх очей з дому Юди.
5 Тоді провідники Юдеї усвідомлять у своїх серцях: Сила мешканців Єрусалима в ГОСПОДІ Саваоті, їхньому Богові.
6 У ті часи Я уподібню провідників Юдеї, до жаровні з вогнем між дровами, або до смолоскипів серед снопів; вони віддаватимуть вогню справа і зліва, довколишні народи, тоді як Єрусалим і надалі залишатиметься заселеним Єрусалимом на своєму місці.
7 Найперше ГОСПОДЬ урятує Юдині намети, щоб слава Давидового дому і слава мешканців Єрусалима не затьмарювала слави Юдеї.
8 Того дня ГОСПОДЬ захистить мешканців Єрусалима, так що найслабший серед них тоді уподібниться до Давида, а весь дім Давида, як Бог, – як ГОСПОДНІЙ ангел, який іде перед ними.
9 У той час Я буду готовий нищити всі народи, які посміють напасти на Єрусалим.
Будуть голосити за Тим, Кого прокололи
10 А на дім Давида та на мешканців Єрусалима Я зіллю Дух милості та молитви; вони дивитимуться на Мене, – на Того, Кого прокололи, і голоситимуть, як оплакують улюбленого сина-одинака , та гірко сумуватимуть, як сумують за перворідним.
11 Голосним того дня буде плач у Єрусалимі, як голосіння за Гадад-Ріммоном у долині Меґіддо.
12 І плакатиме край, кожен рід окремо: рід дому Давида окремо, і їхні жінки окремо, і рід дому Натана окремо, і їхні жінки окремо;
13 рід дому Левія окремо, і їхні жінки окремо, рід дому Шімея окремо, і їхні жінки окремо.
14 Усі решта родів, кожен рід окремо, і їхні жінки окремо.