І вийде Господь на прю
1 Ось надходить ГОСПОДНИЙ День, коли награбоване в тебе ділитимуть на твоїх очах.
2 Я зберу всі народи на війну з Єрусалимом. Місто буде захоплене, доми будуть пограбовані, а жінки – збезчещені; половина міста піде в полон, і лише залишок з мешканців міста уникне знищення.
3 Тоді виступить ГОСПОДЬ і воюватиме проти тих народів, як у давнину, коли Він втручався в боротьбу під час битви.
4 Його ноги того дня стануть на горі Оливній, що навпроти Єрусалима зі сходу. І розпадеться гора Оливна посередині, на схід і на захід. Крім того, половина гори посунеться в бік півночі, а друга половина – на південь, утворивши, таким чином дуже велику долину.
5 Ви втікатимете долиною Моїх гір, оскільки долина гір сягатиме аж до Ацала. Ви будете втікати так, як утікали під час землетрусу за днів юдейського царя Уззія. Після цього прийде ГОСПОДЬ, мій Бог, і з Ним усі святі!
6 І станеться у той день, – дорогоцінного світла не буде, а буде холод.
7 І буде це єдиний день, відомий ГОСПОДУ, не день і не ніч, і буде, що до вечірньої пори з’явиться світло.
8 У той час потечуть з Єрусалима живодайні води: половина з них – до східного (Мертвого ) моря, а друга її половина – до західного (Середземного ) моря. Так буде літом, і так –­ зимою.
Господь зацарює над всією землею
9 І стане ГОСПОДЬ Царем усієї землі. Це той час, коли буде єдиний ГОСПОДЬ, і єдине Його Ім’я.
10 Весь цей край перетвориться на рівнину, від Гіви до Ріммона, що на півдні. А Єрусалим високо підноситиметься і перебуватиме на своєму місці, – від Веніямінової брами аж до місця Першої брами, аж до Кутової Брами і вежі Хананеїла, аж до царських виноградних чавилень.
11 І люди в ньому поселяться, і прокляття більше не буде, а мешканці Єрусалима будуть у безпеці.
12 Що ж до народів, які нападали на Єрусалим, то їх ГОСПОДЬ покарає важким лихом: їхні тіла гнитимуть, хоч вони ще стоятимуть на своїх ногах; так само загниватимуть у своїх заглибинах очі, як і язик у роті кожної людини .
13 Того дня людей охопить послане від ГОСПОДА велике занепокоєння (паніка ), – люди хапатимуть один одного за руки, і рука кожного підніметься в рукопашній битві з ближнім.
14 Навіть Юда воюватиме в Єрусалимі. Тут будуть зібрані скарби всіх навколишніх народів: золото, срібло й одяг у дуже великій кількості.
15 Таке ж саме лихо, як людей , спіткає коней, мулів, верблюдів, ослів і всіх інших тварин, що будуть у військових таборах.
16 Після цього всі, котрі залишаться живими з усіх народів, що нападали на Єрусалим, приходитимуть щороку, аби поклонитися Цареві, ГОСПОДУ Саваоту, вшановуючи Свято Наметів.
17 І буде, як хтось із родів землі, не прийде у Єрусалим, щоб поклонитися Цареві, ГОСПОДУ Саваоту, то в них не буде дощу.
18 І якщо єгипетський рід не прийде і не з’явиться, то їх спіткає таке ж лихо, яким ГОСПОДЬ уразить народи, які не прийдуть вшанувати Свято Наметів.
19 Така кара впаде на Єгипет, як і на всі інші народи, котрі не підуть, аби вшанувати Свято Наметів.
20 Того дня навіть на дзвіночках коней буде написано : Посвячене ГОСПОДУ. Так само й казани в ГОСПОДНЬОМУ Домі вважатимуться священними, як і чаші перед жертовником.
21 Всі казани в Єрусалимі та в Юдеї будуть присвячені ГОСПОДУ Саваоту. І приходитимуть усі, що приносять жертву, братимуть їх і варитимуть у них. Того дня більше не буде в Домі ГОСПОДА Саваота жодного ханаанця-торговця .