Єрусалим стане “Містом Правди”
1 Було до мене слово ГОСПОДА Саваота такого змісту:
2 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Я до ревнощів сповнений великою любов’ю до Сіону; через ревнощі за нього палаю гнівом на його ворогів .
3 Так говорить ГОСПОДЬ : Я вернуся на Сіон, і мешкатиму в Єрусалимі. Єрусалим знову називатимуть містом правди, а гору ГОСПОДА Саваота – святою горою.
4 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Знову на єрусалимських майданах сидітимуть навіть ті старші за віком чоловіки й жінки, котрі через свій довгий вік не можуть обійтись без палиці в руках.
5 Міські майдани будуть переповнені також хлопцями та дівчатами, котрі весело забавлятимуться на тих майданах.
6 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот. Якщо в очах останку цього народу за їхніх днів таке видаватиметься неймовірним, то хіба воно може бути неймовірним для Мене? – питає ГОСПОДЬ Саваот.
7 Тому так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Я врятую Мій народ зі східного краю, а також зі західних земель,
8 Я поверну їх, і вони поселяться в Єрусалимі; вони будуть Моїм народом, Я буду їхнім Богом у вірності і в праведності.
9 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Нехай зміцнюються ваші руки, коли в ці дні чуєте такі слова з уст пророків, що проголошуються з того дня, як був покладений фундамент під будівництво Дому – Храму ГОСПОДА Саваота.
10 Адже до цього часу в людей не було жодного заробітку, не оплачувалась і праця тварин. Ні той, хто виходив, ні той, хто приходив, не був у безпеці від ворога, тому що Я попускав, аби люди ворогували між собою.
11 Але тепер Моє ставлення до залишку цього народу буде не таким, як раніше, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
12 Адже будете сіяти в мирний час, виноградна лоза приноситиме свої плоди, земля даватиме свої врожаї, і небеса посилатимуть свою росу, – усе це Я дам як спадщину залишку цього народу.
13 Буде так: як ви, доме Юдин і доме Ізраїлів, були прокляттям серед народів, так тоді, коли вас спасу, станете серед них благословенням! Тож не бійтеся і нехай зміцнюються ваші руки!
14 Нині так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Так само, як Я колись вирішив вас покарати, коли ваші батьки викликали Мій гнів, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, – і Я не пожалів про це, –
15 так тепер, у ці дні, Я знову вирішив учинити добро Єрусалимові та Юдиному домові. Тож не бійтеся!
16 Але ось як маєте діяти ви. Нехай кожен говорить правду своєму ближньому; творіть справедливе судочинство у ваших брамах, яке провадить до миру.
17 Нехай ніхто не замишляє у своєму серці зла на свого ближнього; не захоплюйтесь фальшивою присягою, адже все це Я ненавиджу, – говорить ГОСПОДЬ.
Поганські народи навернуться до Єрусалима
18 І знову було до мене слово ГОСПОДА Саваота такого змісту:
19 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Нехай піст четвертого, піст п’ятого, піст сьомого і піст десятого місяців стануть для дому Юди днями радості та веселощів і перетворяться на світлі свята. Тож полюбіть правду і мир!
20 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Ще прийдуть у Єрусалим численні народи й мешканці багатьох міст.
21 Також мешканці одного міста приходитимуть до іншого і говоритимуть: Давайте підемо, щоб помолитися перед обличчям ГОСПОДА, шукаючи прихильності ГОСПОДА Саваота. Піду також і я.
22 Прийдуть численні народи, і навіть потужні племена, шукати ГОСПОДА Саваота в Єрусалимі, благаючи прихильності ГОСПОДА.
23 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: У ті дні станеться таке, що десять чоловіків з усіх тих різномовних народів вхопляться за полу одягу юдея, говорячи: Ми підемо з тобою, бо ми дізнались, що з вами Бог.