Суд над Юдою, як день Господній
1 ГОСПОДНЄ слово, яке було до Софонії, сина Кушія, сина Ґедалії, сина Амарії, сина Єзекії, за днів Йосії, Амонового сина, царя Юдеї.
2 Я цілковито знищу з поверхні землі все, – говорить ГОСПОДЬ !
3 Змету людей і худобу, знищу птахів небесних і риби морські; покладу край спокусам разом з нечестивими. Знищу з поверхні землі все людство, – говорить ГОСПОДЬ.
4 Я простягну Мою руку проти Юди та проти всіх мешканців Єрусалима; Я зітру з цього місця залишки Ваала, ім’я жерців зі священиками.
5 Викореню й тих, котрі поклоняються на дахах небесному війську, а також тих, які присягаються ГОСПОДОМ і одночасно присягаються своїм царем (Молохом );
6 також і тих, котрі відступають від ГОСПОДА, і тих, хто не шукає ГОСПОДА, та не звертається до Нього.
7 Замовкніть перед Владикою ГОСПОДОМ, адже ГОСПОДНІЙ день близько –ГОСПОДЬ приготував жертву, освятив Своїх запрошених!
8 У День ГОСПОДНЬОЇ жертви станеться таке: Я покараю можновладців і царських синів, а також усіх, хто одягається в чужоземну одежу .
9 Покараю в той день і тих, хто перескакує через поріг , тоді як вони наповнюють дім свого владики насильством та шахрайством.
10 І буде того дня, – говорить ГОСПОДЬ, – голос волання від Рибної Брами, і голосіння з Нового Міста, і велике руйнування від пагорбів.
11 Голосіть і ви, мешканці Мактешу, бо знищений ханаанський народ (торговці ), загинули всі, що важать срібло.
12 У той час Я обшукаю Єрусалим зі світильником і покараю мужів, котрі закостеніли над помутнілими осадами вина в чашах і вважають: ГОСПОДЬ не робить ні доброго, ні злого.
13 Їхнє майно буде розграбоване, а їхні будинки – спустошені. Вони збудують доми, але не житимуть у них , насадять виноградники, але вина з них не питимуть.
14 Адже близький великий ГОСПОДНІЙ День, він наближається і дуже швидко наступає. Вже чути наближення ГОСПОДНЬОГО Дня! Гірко кричатиме тоді навіть найхоробріший.
15 Цей День є днем гніву, днем горя і скорботи, днем нищення і руйнування, днем темряви і мороку, днем хмари й туману;
16 днем труби і військового крику проти укріплених міст та їхніх високих башт.
17 Тоді наведу страх на людей, так що ходитимуть наче сліпі, тому що вони згрішили проти ГОСПОДА. Їхня кров розіллється по землі, а їхні тіла лежатимуть гноєм.
18 У День ГОСПОДНЬОГО гніву їх не врятує ні їхнє срібло, ані їхнє золото, тому що вогонь Його обурення охопить усю землю. Він готує страшне знищення для всіх мешканців землі.