1 Хто мстить, знайде помсту в Господі й справді триматиме свої гріхи. 2 Відпусти неправедність твоєму ближньому, і тоді, як ти помолишся, твої гріхи відпустяться. 3 Людина на людину зберігає гнів, а в Господа шукає лікування? 4 Він не має милосердя до людини, подібної до себе, і молиться за свої гріхи? 5 Як він, будучи тілом, зберігає злість, хто надолужить за його гріхи? 6 Згадай останні речі тління і смерть, і спинися від ворогування, і перебувай в заповідях. 7 Згадай заповіді та не гнівайся на ближнього, і завіт Всевишнього, і погорди незнанням.
8 Відступи від бійки, і зменшиш гріхи. Бо злослива людина запалить бійку, 9 і грішний чоловік завдасть іншим замішання, і посеред мирних вкидає сварку. 10 За природою вогню так загориться і за укріпленням бійки розгориться. За силою людини буде його гнів, і за багатством він підніме свій гнів. 11 Швидка сварка запалює вогонь, і швидка бійка проливає кров. 12 Якщо подуєш на іскру, вона розгориться, і якщо плюнеш на неї, згаситься. І обидва виходять з твоїх уст.
13 Проклянете шептуна і двоязикого, бо він знищив багатьох, що були мирними. 14 Язик, що обмовляє, багатьох потряс, відділив їх від народу до народу, знищив сильні міста і розбив доми вельмож. 15 Язик, що обмовляє, вигнав шляхетних жінок і забрав у них їхні труди. 16 Хто пристає до нього, не знайде спочинку і не поселиться в спокої. 17 Рана бичування завдає струпи, а рана язика знищить кості. 18 Численні впали від леза меча, та не стільки, як ті, що впали через язик. 19 Блаженний, хто сховався від нього, хто не пройшов у його гніві, хто не потягнув його ярма і не був зв’язаний його кайданами. 20 Бо його ярмо — залізне ярмо, і його кайдани — мідні кайдани. 21 Його смерть — погана смерть, і ад корисніший від нього. 22 Він не заволодіє побожними, і вони не згорять у його полум’ї. 23 Ті, що залишили Господа, упадуть до нього, і в них він загориться, і не згасне. Надісланим буде на них, як лев, і знищить їх, як леопард. 24 Подивись, загороди твоє майно терням 24б твоє срібло і золото зв’яжи, 25 і для твоїх слів зроби терези і важки, 25б і зроби для твоїх уст двері та засув, 26 вважай, щоби часом ти не поковзнувся на ньому, щоб ти не впав перед ловцем.