Смерть Саула та його синів
1 Коли филистимці воювали з Ізраїльтянами, то Ізраїльські воїни побігли від филистимців, і багато з них полягло в бою на узгір’ї Ґілбоа.
2 Филистимці, наздогнавши Саула та його синів, вбили Йонатана, Авінадава та Малхішую, синів Саула.
3 Битва розгорілась навколо Саула, – на нього накинулись лучники, так що він був поранений лучниками.
4 Тоді Саул наказав своєму зброєносцю: Витягни свого меча і проколи мене ним, аби не накинулись оті необрізані й не поглумились наді мною! Але його зброєносець побоявся й не захотів цього зробити. І Саул узяв свій меч, та впав на нього.
5 Побачивши, що Саул помер, його зброєносець упав на свій меч, і також помер.
6 Так загинув Саул разом з трьома своїми синами, як згодом загинула і вся його родина.
7 Коли побачили всі Ізраїльтяни, котрі мешкали в долині, що Саул зі своїми синами загинули, а військо розбіглося, то, залишивши свої міста, повтікали. Тоді прийшли филистимці, й замешкали в них.
8 Так сталося, що на другий день, коли филистимці прийшли, аби обібрати вбитих, то знайшли Саула та його синів, які полягли в бою на горі Ґілбоа.
9 Вони роздягли його, відітнули й забрали його голову та його зброю і послали скрізь по филистимському краю, сповіщаючи своїм ідолам і людям про свою перемогу .
10 Зброю Саула вони поклали в капищі своїх богів, а його голову прибили до стіни в капищі бога Даґона.
11 Коли ж дізнались мешканці Явеша Гілеадського про все, що филистимці зробили з Саулом,
12 то піднялись усі хоробрі мужі міста, й забрали останки Саула та тіла його синів, і перенесли їх у Явеш. Вони поховали їхні останки під дубом у Явеші, після чого сім днів постили.
13 Так Саул загинув за своє беззаконня і свою невірність Господу, діючи всупереч Господньому слову, а також через те, що пішов питати про своє майбутнє чарівницю,
14 а не чекав від Господа відповіді. Тому Господь погубив його, а царство передав Давидові, синові Єссея.