1 Коли хтось згрішить тим, що почує слова присяги, і стане свідком чогось, або бачив чи знав, але не розповів про це, то візьме на себе гріх.
2 Або якщо хтось доторкнеться до будь-якої нечистої речі – чи то до мертвечини нечистої тварини, чи до мертвечини нечистого хижака, або до мертвечини нечистого плазуна, не відаючи, що воно нечисте, то він все ж таки винуватий і стає нечистим.
3 Або якщо хтось доторкнеться до нечистоти людини, – до будь-якої її нечистоти, через яку може осквернитися, – і він не знатиме про це, але згодом усвідомить, що допустився провини.
4 Або коли хтось нерозважливо в розмові присягнеться зробити щось погане, або учинити добре, як це буває в того, хто присягається, не надаючи тому значення, але згодом він усвідомить, що він став винуватим в якомусь з тих випадків.
5 Отже, коли станеться таке що людина усвідомить, що вона провинилася в одному з подібних випадків, то нехай вона визнає, у чому згрішила.
6 Після того вона принесе Господу жертву за свою провину, тобто за свій гріх, який учинила, самку-ягничку з овець, або козеня із кіз у жертву за гріх. Священик звершить за неї викуплення від її гріха.
7 Якщо ж вона не спроможеться на вівцю, то принесе Господу в жертву за ту провину, якою вона згрішила, дві горлиці або двох голубенят: одне в жертву за гріх, а друге – на всепалення.
8 Принесе їх до священика, а той візьме спочатку те, що в жертву за гріх, скрутить йому голівку від його шиї, але не відокремить її.
9 Потім він покропить кров’ю жертви за гріх стінку жертовника. Решту крові вицідить до підніжжя жертовника. Це жертва за гріх.
10 Іншого він принесе у всепалення за встановленим приписом. Так священик звершить за людину викуплення від її гріха, який вона учинила, і їй буде прощено.
11 Якщо ж вона не спроможеться й на двох горлиць чи на двох голубенят, то принесе у свій дар, через те що згрішила, десяту частину ефи питльованого борошна в жертву за гріх. Не поллє на нього олії і не покладе на нього ладану, бо це жертва за гріх.
12 Вона принесе борошно до священика, а священик, набравши з нього повну жменю, як його пам’ятну частку , спалить на жертовнику як вогняну жертву для Господа. Це жертва за гріх.
13 Так священик звершить викуплення за гріх людини, який вона скоїла в одному зі згаданих вище випадків , і їй буде прощено. Те, що залишиться, буде для священика, як і хлібна жертва.
14 Промовляючи далі , Господь сказав Мойсею:
15 Коли хтось допустить невірність і ненавмисно згрішить відносно Господніх святих речей, то за свою провину принесе в жертву Господу з дрібної худоби барана без вади відповідної вартості срібла в шеклях, за шеклем Святині, в жертву за провину.
16 А матеріальну шкоду від того, що згрішив, проти чогось із святих речей, має відшкодувати. Крім того, надбавить до вартості ще його п’яту частину й дасть усе священикові. Священик звершить за людину викуплення жертвою барана за провину, і буде їй прощено.
17 Якщо хтось згрішить, порушивши якусь з усіх Господніх Заповідей, чого не можна чинити, але він не знав цього, то такий все ж провинився і має принести жертву за свій гріх.
18 Він приведе до священика з дрібної худоби барана без вади відповідно до його вартості в жертву за провину. Священик звершить за нього викуплення за провину, яку він несвідомо вчинив, і буде він прощений.
19 Це жертва за провину, адже він таки згрішив перед Господом.
Жертва за злочин
20 Господь і далі промовляв до Мойсея, кажучи:
21 Якщо хтось згрішить і вчинить злочин проти Господа і введе свого ближнього в оману відносно отриманого на зберігання, чи під заставу, й займатиметься злочинним вимаганням чи грабунком;
22 а може, знайшовши загублене, скаже про це неправду й неправдиво присягнеться про щось з усього того, що людина може вчинити, згрішивши таким чином;
23 тож, коли вона згрішить, учинивши злочин, то нехай поверне пограбоване або насильно вилучене, чи те, що було дане на зберігання, або те, що було загублене, а вона знайшла.
24 Може бути і щось інше, про що людина неправдиво присягнулася. Того дня, коли вона буде викрита, хай відшкодує усе сповна, та надбавить до цього ще п’яту частину його вартості й віддасть тому, чиє воно є.
25 Крім того, за свою провину вона приведе до священика у жертву Господу з дрібної худоби барана без вади, відповідно до твоєї оцінки.
26 Священик звершить за цю людину викуплення перед Господом, і їй буде прощено, що б з усього того вона не скоїла і у чому б не провинилась.