Кари Ізраїля через його гріхи
1 Послухайте цього слова і ви, телиці башанські, що перебуваєте на самарійській горі. Ви пригнічуєте вбогих, знущаєтесь з нужденних і лише говорите своїм чоловікам: Принесіть-но п’янкого, – будемо бенкетувати!
2 Владика Господь присягнувся Своєю святістю! Ось приходять на вас дні, коли вас тягнутимуть гаками, уцілілих з вас – рибальськими гачками .
3 Будете втікати крізь проломи в стінах , – кожна навмання, – і викинуть вас у напрямку Гермону, – говорить Господь.
4 Приходьте у Бетель і грішіть, як і в Ґілґалі, примножуючи беззаконня! Щоранку приносьте ваші жертви, а кожного третього дня – ваші десятини.
5 Продовжуйте спалювати подячні жертви з квашеного хліба, голосно хваліться вашими добровільними дарами, адже ви це так полюбляєте, діти Ізраїля, – каже Владика Господь.
6 Тому в усіх ваших містах Я робив ваші зуби чистими , позбавляючи хліба в усіх ваших місцевостях. Але ви не навернулися до Мене, – каже Господь.
7 Я не давав вам дощу всі три місяці до жнив, або посилав дощ на одне місто, а інше місто залишалось без дощу. Одне поле зрошувалось дощем, а інше, на яке дощ не падав, засихало.
8 Тоді тягнулись люди з двох-трьох міст до одного міста, щоб напитися води, але спрага їх не припинялась. Та ви не наверталися до Мене, – каже Господь.
9 Я карав вас посухою та іржею, спустошував ваші сади та ваші виноградники тим, що ваші смоківниці й оливкові дерева об’їдала сарана, але ви й тоді не навернулися до Мене, – каже Господь.
10 Я посилав на вас чуму (моровицю ), як по дорозі з Єгипту; Я віддавав під меч ваших юнаків, дозволяв забирати в полон ваших коней; Я допускав, аби сморід вашого табору бив у ваші ніздрі, – але ви і тоді не навернулися до Мене, – каже Господь.
11 Я чинив для декого з вас спустошення, як колись Бог спустошив Содом і Гоморру, так що ви стали, наче головешка, вихоплена з вогню, але ви й тоді не навернулися до Мене, – каже Господь.
12 Невже Мені й далі так чинити з тобою, Ізраїлю? Але якщо так маю діяти з тобою, то приготуйся зустрічати твого Бога, Ізраїлю!
13 Адже Я – Той, Котрий формує гори і утворює вітер, виявляє людині Свої думки , – Той, Хто перетворює ранкову зорю в темряву. Він – Той, Котрий крокує по узгір’ях землі, – Господь Бог Саваот, Ім’я Його!