Пророцтво Ахія щодо Єровоамового роду
1 У той час захворів син Єровоама Авія,
2 і Єровоам сказав своїй дружині: Встань, переодягнись, щоб ніхто не пізнав, що ти дружина Єровоама, й піди в Шіло. Там мешкає пророк Ахія, який провістив мені, що я буду царем над цим народом.
3 Візьми з собою десять хлібців, тістечка та глечик з медом, і зайди до нього. Він тобі скаже, що буде з нашим хлопчиком.
4 Дружина Єровоама так і зробила. Вона вирушила до Шіло, й прийшла в дім Ахії. Однак Ахія в той час вже нічого не бачив, оскільки його очі з віком потемніли,
5 але Господь промовив до Ахії: Ось іде дружина Єровоама, щоб запитати тебе про свого сина, оскільки він хворий. Скажи їй так і так… Вона прийде, видаючи себе за іншу.
6 Так і сталося: щойно Ахія почув звуки кроків, коли вона підходила до дверей, то він заволав: Заходь, дружино Єровоама! Чому ти себе видаєш за іншу? Адже мені доручено передати тобі неприємну вістку.
7 Йди, і передай Єровоамові, що говорить Господь, Бог Ізраїлю: Я тебе вивищив з-поміж народу і поставив тебе володарем над Моїм народом, Ізраїлем;
8 Я вирвав царство від Давидових нащадків, і віддав його тобі, проте ти виявився не таким, як Мій слуга Давид, який пильно дотримувався Моїх Заповідей і був відданий Мені всім своїм серцем, чинячи лише те, що Мені до вподоби.
9 Ти дієш гірше від усіх своїх попередників! Адже ти заповзявся робити собі інших богів та литих бовванів, викликаючи тим Мій гнів, а Мене ти відкинув від себе геть!
10 Тому-то Я спроваджу лихо на рід Єровоама, і вигублю в Єровоама кожного нащадка з чоловіків, – як невільників, так і вільних в Ізраїлі. Я вимету рід Єровоама, як вимітається непотріб, так що не залишиться від нього нічого.
11 Хто в Єровоама помре в місті, того пожеруть собаки, а хто помре в полі, того з’їдять небесні птахи, тому що так сказав Господь.
12 А ти, жінко, вставай, і повертайся до свого дому. Щойно ти вступиш у місто, як ваш хлопчик помре.
13 Його оплакуватиме весь Ізраїль, і його належним чином поховають, адже він єдиний з нащадків Єровоама зійде до гробу, оскільки лише в ньому з усієї родини Єровоама знайдено щось добре перед Господом, Богом Ізраїлю.
14 Господь же підійме Собі царя над Ізраїлем, який певного часу знищить рід Єровоама. І це вже починається тепер!
15 Господь так ударить Ізраїль, що він захитається, наче тростина у воді; Він викоренить Ізраїль з тієї чудової землі, яку дав їхнім прабатькам, і розпорошить їх поза Рікою (Євфратом ), за те, що тут спорудили собі священні ашери, які викликають Господній гнів.
16 Він видасть Ізраїль через гріхи Єровоама, які він чинив сам, і таким чином спровадив до гріха Ізраїль.
17 Дружина Єровоама піднялась і вирушила в дорогу до Тірци. Ледве вона ступила на поріг свого дому, як хлопчина помер.
18 Його поховали, й весь Ізраїль оплакував дитину, як і провістив Господь через свого слугу, пророка Ахію.
Смерть Єровоама
19 Щодо всіх інших діянь Єровоама: як він провадив війни і як владарював, – то все це записано в Книзі Літопису Ізраїльських Царів.
20 Період царювання Єровоама становив двадцять два роки. Він спочив разом зі своїми батьками. Замість нього став царем його син Надав.
Ровоам царює в Юдеї
21 Ровоам же, син Соломона, того часу царював у Юдеї. Ровоам став царем, коли йому було сорок один рік, і сімнадцять років владарював у Єрусалимі, – місті, яке Господь обрав з усіх Ізраїлевих племен, аби там перебувало Його Ім’я. Його матір була аммонійкою на ім’я Наама.
22 Проте Юдеї також чинили зло перед Господом, викликаючи своїми гріхами Його гнів. Адже своїми гріхами вони перевершували те, що робили їхні батьки.
23 Вони також будували на пагорбах капища і ставили статуї Астарти на кожному підвищенні та під кожним крислатим деревом.
24 Були в країні також, так звані, посвячені розпусники , які повторювали всі гидоти народів, яких Господь прогнав з-перед Ізраїльтян.
25 Тому так сталося, що на п’ятому році царювання Ровоама, проти Єрусалима виступив єгипетський цар Шішак.
26 Він пограбував скарби Господнього Храму, а також скарби царського палацу, – забрав усе, і навіть ті золоті щити, які виготовив Соломон!
27 Тож, замість них, цар Ровоам зробив мідні щити. Він віддав їх під охорону начальників варти, що стерегли царський палац.
28 Щоразу, коли цар йшов до Господнього Храму, то його охоронці брали щити, після чого повертали їх знову в будинок варти палацу.
29 Все інше про Ровоама, про всю його діяльність, записано в Книзі Літопису Юдейських Царів.
30 Протягом усього часу між Ровоамом та Єровоамом точилася війна.
31 І спочив Ровоам зі своїми батьками, і був похований біля своїх предків у Місті Давида. Ім’я його матері Наама, аммонійка. Після нього зійшов на престол його син Авіям.