Видіння нового Храму
1 На двадцять п’ятому році нашої неволі, на початку року, у десятий день місяця , – це було на чотирнадцятий рік після зруйнування міста Єрусалима, – саме у цей день на мені була Господня рука, й Він кудись мене попровадив.
2 У Божому видінні Він повів мене до Ізраїлевого краю і поставив мене на дуже високій горі. На її південному боці було видно щось подібне до контурів міста.
3 Коли Він привів мене туди, я побачив чоловіка, вигляд якого був, наче вигляд блискучої міді, а в його руці був лляний шнур і вимірювальна тростина. Він стояв біля брами.
4 І сказав мені той чоловік: Сину людський, уважно дивись очима, й слухай своїми вухами, – прихили своє серце до всього, що я тобі показуватиму, – саме для того тебе приведено сюди, аби усе тобі показати. Адже все, що ти побачиш, розкажеш Ізраїлевому родові.
5 Ззовні навколо Храму була стіна. Що ж до вимірювальної тростини, що була в руках того чоловіка, то вона була завдовжки шість ліктів, – кожний лікоть був, як звичайний лікоть, плюс долоня . Він зміряв ширину (товщину ) споруди (навколишньої стіни ), – вона становила одну тростину. Так само й висота стіни – одна тростина.
Східна брама
6 Потім він пішов до брами, що розташована зі східного боку, піднявся по її сходинах і зміряв поріг у брамі – одна тростина завширшки, як і другий поріг – одна тростина завширшки.
7 Кожна бокова кімната – вартівня біля воріт – по одній тростині завширшки і завдовжки, а відстань між кімнатами – п’ять ліктів; поріг брами, в присінку брами, як і всередині – одна тростина.
8 Він зміряв і ґанок брами зсередини – одна тростина.
9 Далі провідник зміряв притвор брами – вийшло вісім ліктів, а ширина його стовпів – по два лікті. Притвор примикав до брами зсередини.
10 Усередині східної брами, з одного й другого боку по коридору, було по три кімнати. Всі вони були одного розміру, як і простінки між ними з обох боків – також одного розміру.
11 Він зміряв також ширину отвору брами, – було десять ліктів, а ширина коридора брами – тринадцять ліктів.
12 Перед кімнатами була перегородка з заглибленням в один лікоть, як і з іншого боку коридора перед кімнатами також була перегородка з заглибленням в один лікоть. Що ж до самих кімнат по коридору, то вони були по шість ліктів – як завширшки, так і завдовжки.
13 Потім він зміряв ширину всього приміщення брами від задньої стіни однієї кімнати до задньої стіни другої кімнати, – вийшло двадцять п’ять ліктів [отвори (двері ) в кімнаті знаходились навпроти один одного].
14 Далі він зміряв віддаль від крайнього стовпа при вході в браму, до краю стовпа при виході у двір – вийшло шістдесят ліктів.
15 Відстань від входу в браму до виходу з притвора ізсередини – п’ятдесят ліктів.
16 В бокових кімнатах брами та інших приміщеннях були зроблені вузькі ніші-вікна. Такі ж вікна були зроблені по всьому периметру з середини притвора, на двох стовпах якого були вирізьблені пальми.
Зовнішній двір
17 Потім він провів мене до зовнішнього двору. Там по всьому периметру довкола проходив кам’яний поміст, на якому було розташовано тридцять службових кімнат.
18 Цей поміст впритул примикав до бокових стін брам і по ширині відповідав довжині брам. Це був долішній поміст.
19 Провідник зміряв відстань від входу в нижню браму до виходу на внутрішній двір назовні – скрізь було по сто ліктів, – що від східної брами, те і від північної.
Північна брама
20 Потім він зміряв довжину й ширину брами зовнішнього двору з північної сторони,
21 а також бокові кімнати, – по три з обох боків коридора, – простінки між кімнатами і притвор. За розмірами все було так само, як і в першої (східної ) попередньої брами – п’ятдесят ліктів завдовжки і двадцять п’ять ліктів завширшки.
22 Її вікна і її притвор зі стовпами й зображенням пальм були такого ж розміру, як і в брамі, що розташована в східному напрямі. Спереду до брами вели сім східців, після яких був ґанок.
23 Навпроти північної та східної брам зовнішнього двору знаходились брами у внутрішній двір. Він зміряв відстань від зовнішньої брами до брами внутрішньої – вийшло сто ліктів.
Південна брама
24 Тоді провідник повів мене в напрямі на південь, до брами південної. Він її зміряв, – її кімнати, її притвор і стовпи, – все було тих самих розмірів.
25 Усередині південної брами й притвору були такі самі ніші – вікна по всьому периметру, як і в інших двох брамах. Розміри самої брами були: п’ятдесят ліктів завдовжки й двадцять п’ять ліктів завширшки.
26 Спереду до входу в браму вело сім сходинок, а в кінці коридора був притвор, по боках якого були стовпи з вирізьбленими пальмами.
27 З південної сторони також була брама до внутрішнього двору. І він зміряв відстань між зовнішньою і внутрішньою брамами на південній стороні, – було так само сто ліктів.
Брами внутрішнього двору
28 Після цього південною брамою він увів мене до внутрішнього двору. Провідник зміряв внутрішню південну браму, – вона була такого ж розміру, як інші.
29 Її бокові кімнати й простінки між ними, а також притвор, – усе було таких же розмірів. Такі ж самі ніші-вікна по периметру в брамі й притворі, а також загальний розмір : п’ятдесят ліктів завдовжки і двадцять п’ять ліктів завширшки.
30 З обох боків кожної брами була галерея – двадцять п’ять ліктів завдовжки й п’ять ліктів завширшки.
31 Притвор в усіх брамах з двома стовпами й зображенням на них пальм розташовувався з боку зовнішнього двору, – вісім сходинок вели у зовнішній двір.
32 Далі провідник провів мене у внутрішній двір через східну внутрішню браму. Він зміряв цю браму, – її розміри були такими ж, як і в інших брамах.
33 Її бокові кімнати й простінки між ними, а також притвор були такого ж розміру. Такі самі були й ніші-вікна по периметру. Загальний розмір: п’ятдесят ліктів завдовжки й двадцять п’ять ліктів завширшки.
34 Притвор з двома стовпами, на яких з обох боків було зображення пальм, провадив у зовнішній двір завдяки восьми сходинкам на його виході.
35 Тоді провідник провів мене до північної внутрішньої брами. Він зміряв цю браму, – її розміри були такими ж.
36 Її бокові кімнати й простінки між ними, її притвор, а також ніші-вікна по периметру були такими ж . Її розміри – п’ятдесят ліктів завдовжки і двадцять п’ять ліктів – завширшки.
37 Її притвор з двома стовпами, на яких по обох боках були зображені пальми, був зі сторони зовнішнього двору. На вході до нього були сходи з вісьмох сходинок.
Приміщення та начиння внутрішнього двору
38 Було там також приміщення з входом до нього біля стовпів брами , де вмивали жертви для всепалення.
39 А в притворі внутрішньої брами з обох боків стояли по два столи, на яких розрізали на частини тварин у жертви: для всепалення, за гріх та жертву за провину.
40 На зовнішньому боці, біля входу до внутрішньої північної брами, стояли два столи біля однієї бокової стіни, а також два столи біля другої бокової стіни, –
41 тобто, з одного боку від входу чотири столи й чотири столи – з іншого боку від брами, – всього вісім столів, на яких ріжуть жертовних тварин.
42 Ті чотири столи для жертви всепалення були виготовлені з тесаного каменя, півтора лікті завдовжки, півтора лікті завширшки та один лікоть заввишки. На столах лежали знаряддя для різання тварин на жертву всепалення та на інші жертви.
43 По всьому периметру в стіни були вбиті гаки в одну долоню завдовжки, а на столи клали м’ясо жертви.
Кімнати для співаків та священиків
44 А збоку внутрішньої брами на внутрішньому дворі було дві кімнати для співаків . Одна була при боці північної брами із входом у напрямку півдня, а друга при боці східної брами, із входом у напрямку півночі.
45 Провідник сказав мені: Кімната, що в напрямку півдня, – для чергових священиків, котрі звершують служіння в Храмі,
46 а кімната, що в напрямку півночі, для чергових священиків, котрі звершують служіння біля жертовника. Всі вони – нащадки Садока з левітів, котрі можуть наближатись до Господа й служити Йому.
Розміри внутрішнього двору та притвору Храму
47 Він зміряв також внутрішній двір, який був квадратним: сто ліктів завдовжки, й сто ліктів завширшки. Перед Храмом стояв жертовник.
48 Потім він запровадив мене до притвору Храму й зміряв його стовпи: було п’ять ліктів (завтовшки ) з одного боку, і п’ять ліктів з іншого боку; ширина входу в притвор становила чотирнадцять ліктів , а ширина (товщина ) стін по боках від входу – три лікті з одного боку й три лікті – з іншого.
49 Розміри притвору Храму становили: двадцять ліктів завдовжки і одинадцять ліктів завширшки. Вели до нього сходинки. Біля колон були пілястри, – одна з одного боку, а друга – з іншого.