Злочини Ізраїля
1 Послухайте того слова, яке виголосив Господь проти вас, діти Ізраїля, як і проти всього народу, який Він вивів з єгипетського краю, промовивши:
2 З усіх племен землі лише вас одних Я визнав Своїми. Через те й каратиму вас за всі ваші провини.
3 Хіба підуть двоє разом, якщо вони не домовилися?
4 Хіба зареве лев у лісі, не побачивши здобичі? Хіба подає свій голос левеня зі свого лігвища, якщо нічого не впіймало?
5 Хіба потрапить птах у пастку на землі, якщо там не поставлена для нього пастка з приманкою ? Хіба рухатиметься пастка по землі, якщо в неї нічого не потрапило?
6 Хіба не потривожиться в місті народ, коли засурмить тривогу труба? Хіба трапиться в місті якесь лихо, якого Господь не допустив би?
7 Адже Владика Господь не вчинить нічого, не оголосивши наперед про Свої наміри Своїм слугам, пророкам.
8 Лев почне ревіти, – хто не злякається? Владика Господь заговорить, – хто посміє не пророкувати?
9 Проголосіть в укріплених палацах Ашдода та в твердинях єгипетського краю, і скажіть: Зберіться на узгір’ях Самарії і побачите, який великий у ній безлад, і які утиски мають там місце!
10 Вони не навчились чинити правильно, – каже Господь. Насильства та грабежі в їхніх палацах лише зростають.
11 А тому так говорить Владика Господь: Ворог учинить облогу довкола твого краю, позбавить тебе твоєї сили, і пограбує твої палаци.
12 Так говорить Господь: Як пастух вириває з пащі лева дві ніжки або клаптик вуха, так само Ізраїльські діти, котрі мешкають у Самарії, врятуються хіба що десь у куточку ліжка, а в Дамаску – на лежанці .
13 Послухайте і попередьте рід Якова, – проголошує Владика Господь, Бог Саваот, –
14 того дня, коли Я каратиму Ізраїль за його злочини, Я також покараю його і за вівтарі Бетеля; роги жертовника будуть відбиті й кинуті на землю.
15 Я зруйную зимовий палац разом з літнім палацом, – не стане будинків, прикрашених слоновою кістю, – будуть знищені й інші численні доми, – говорить Господь.