1 Провіщення Господнього слова до Ізраїлю через Малахію.
Господь полюбив Якова, а Ісава зненавидів
2 Я вас полюбив, – говорить Господь, – ви ж питаєте: У чому виявляється Твоя любов до нас? Хіба Ісав не брат Якова? – відповідає Господь, – і все ж, Якова Я полюбив,
3 а Ісава Я зненавидів, – Я спустошив навіть його гори, а його спадщину віддав шакалам пустелі.
4 Навіть якби Едом говорив: Нас, дійсно, спустошено, але ми відбудуємо руїни, то Господь Саваот каже: Вони відбудують, а Я знищу! Їх називатимуть нечестивою країною, – народом, над яким повік тяжіє Господній гнів.
5 Ви це побачите власними очима й скажете: Господь звеличив Себе в межах Ізраїлю.
Негідні жертви народу
6 Син шанує батька, а слуга – свого господаря. Тому якщо Я – ваш Отець, то де до Мене шана? А якщо Я – ваш Господь, де благоговіння переді Мною, – говорить Господь Саваот, звертаючись до всіх священиків, котрі безчестять Його Ім’я. Вони питають: У чому полягає безчестя Твого Імені?
7 А в тому, що приносите на Мій жертовник осквернену страву, – при цьому ще питаєте: Чим ми Тебе осквернили? Тим, що ви вважаєте: Стіл (жертовник ) Господній можна зневажати.
8 Тож коли ви приводите в жертву сліпе, то хіба це не зло? Або коли ви приводите покалічене чи хворе, то хіба це не зло? Спробуй принести таке своєму можновладцю і побачиш, чи він його прийме, і чи виявить після цього до тебе прихильність, – говорить Господь Саваот!
9 Тому благайте Бога, щоб Він виявив до вас милосердя! Від вас залежить, чи Він виявить до вас прихильність, – говорить Господь Саваот.
10 Тому було би краще, якби хтось з вас замкнув двері Храму , щоб узагалі не запалювати на Моєму жертовнику вогню надаремно! Немає в Мене до вас жодної прихильності, – говорить Господь Саваот, – і дарів з ваших рук Я не прийму!
11 Адже від сходу сонця і аж до його заходу Моє Ім’я величне серед народів! У кожному місці на честь Мого Імені спалюється пахучий фіміам, приносяться чисті жертви, тому що Моє Ім’я видатне між народами, – говорить Господь Саваот.
12 Ви ж Його (Господа ) опоганюєте, коли говорите: Стіл (жертовник ) нашого Господа й так осквернений, і трапеза Його на ньому не заслуговує пошани.
13 А ще говорите: Скільки біля всього цього праці! – і тому нехтуєте служінням , – говорить Господь Саваот. Тож ви приносите награбоване, покалічене й хворе. І коли ви приносите таку жертву, то невже Я можу прийняти її з задоволенням? – питає Господь.
14 Проклятий буде ошуканець, у стаді якого є здоровий самець, щодо якого він склав обітницю, а приносить у жертву своєму Господу тварину з вадою. Адже Я – Величний Цар, – говорить Господь Саваот, – і Моє Ім’я грізне між народами!