Божий пророк Єремія і фальшивий пророк Ананія
1 Того ж самого року на початку правління Юдейського царя Седекії, у четвертому році його царювання, в п’ятому місяці, Ананія, син Аззура, пророк з Ґівеона, звернувся до мене в Господньому Домі в присутності священиків і всього народу з такими словами:
2 Так говорить Господь Саваот, Бог Ізраїлю, запевняючи: Я зламаю ярмо вавилонського царя.
3 Через два роки Я поверну на це місце увесь посуд Господнього Храму, який забрав вавилонський цар Навуходоносор з цього місця і переніс його до Вавилона.
4 Так само Я поверну на його місце і Юдейського царя Єхонію та всіх громадян Юдеї, яких запровадили до Вавилона, – говорить Господь, – тому що Я розіб’ю ярмо вавилонського царя.
5 Пророк Єремія дав відповідь пророкові Ананії там же, в присутності священиків і перед всім народом, який стояв у Господньому Храмі.
6 Пророк Єремія сказав: Нехай би і справді так зробив Господь! Нехай Господь виконає твоє провіщення і поверне з Вавилона на це місце посуд Господнього Храму, як і всіх полонених!
7 Але вислухай слова, які я скажу тобі, і нехай почує весь народ:
8 Пророки, які були з давніх-давен, задовго до тебе й до мене, провіщали відносно багатьох країн та потужних царств про війну, голод і моровицю.
9 Проте пророків, котрі провіщали мир, лише тоді визнавали правдивими послами Господа, коли слово пророка збувалось.
10 Тоді пророк Ананія рвучко стягнув ярмо з шиї пророка Єремії, і розбив його.
11 Перед усім народом Ананія вигукнув такі слова: Так говорить Господь: Протягом двох років саме так Я зламаю ярмо Навуходоносора, вавилонського царя, знявши його зі шиї всіх народів! Пророк Єремія повернувся і пішов своєю дорогою.
12 Після того як пророк Ананія розбив ярмо, стягнувши його з шиї пророка Єремії, було до Єремії Господнє слово такого змісту:
13 Йди і скажи Ананії слова, які говорить Господь: Ти зламав дерев’яне ярмо, але Я замість нього зроблю залізне ярмо.
14 Тому що так говорить Господь Саваот, Бог Ізраїлю: Я надіваю на шиї всіх цих народів залізне ярмо, аби вони служили Навуходоносору, царю Вавилону. Навіть польових звірів Я віддав йому.
15 Далі пророк Єремія сказав пророкові Ананії: Слухай, Ананіє, Господь тебе не посилав, в той час як ти викликаєш у цього народу надію на те, чого не станеться.
16 Тому так говорить Господь: Я змету тебе з поверхні землі, й цього ж року ти помреш, бо ти свідчив усупереч Господу.
17 У тому ж році, сьомого місяця, пророк Ананія помер .