Поділ інших земель
1 Коли весь край був здобутий, то вся Ізраїльська громада зібралась у Шіло. Там вони поставили Намет Зборів.
2 Однак серед Ізраїльтян залишилось ще сім племен, які не отримали своєї спадщини
3 Тому Ісус сказав Ізраїльтянам: Доки будете зволікати з успадкуванням краю, який дав вам Господь, Бог ваших батьків?
4 Оберіть з-посеред себе по три чоловіки від кожного племені, і я їх пошлю; нехай вони вирушать, аби обійти весь край, і опишуть його, відповідно до їхніх наділів, і повернуться до мене.
5 Вони поділять його на сім частин, тому що Юда залишиться в межах свого володіння на півдні, а покоління Йосифа – в своїх границях на півночі.
6 Ви ж зробите опис землі, поділеної на сім частин, і принесете його до мене сюди, а я тут перед Господом, нашим Богом кину для вас жереб.
7 Не буде наділу між вами лише для левітів, адже їхня спадщина – Господнє священство. Що ж до Ґада, Рувима й половини племені Манассії, то вони вже отримали свою спадщину на сході, по той бік Йордану, що дав їм Мойсей, Господній слуга.
8 Тоді встали ті мужі й пішли. Тим, котрі відправлялись описувати край, Ісус дав наказ, звелівши: Вирушайте й обійдіть всю землю, складіть її опис і повертайтесь до мене, після чого тут, у Шіло, я кину перед Господом для вас жереб!
9 Ті мужі пішли, обійшли край і склали опис у книзі всіх міст, поділивши землю на сім частин, і повернулись до Ісуса в табір у Шіло.
10 Там, у Шіло, Ісус для них кинув перед Господом жереб.
Наділ нащадків Веніяміна
11 Перший жереб випав племені нащадків Веніяміна, за їхніми родинами; границі їхнього наділу проходили між нащадками Юди, та між нащадками Йосифа.
12 З північного боку їхній кордон починається від Йордану, після чого кордон проходить з північного боку Єрихона, і підіймається в західному напрямку до гір і простягається до пустелі Бет-Авен.
13 Звідти кордон йде в напрямку Луза, обходячи Луз, тобто Бетель з південного боку. Далі границя тягнеться до Атарот-Аддара в сторону гори, що на півдні Нижнього Бет-Хорона.
14 Там кордон повертає на південь, позначаючи західний край володіння; далі, від гори, що на півдні Бет-Хорона, йде на південь і закінчується біля Кір’ят-Баала, тобто Кір’ят-Єаріма, – міста нащадків Юди. Це західний кордон.
15 А з південного боку кордон починається від краю Кір’ят-Єаріма, тягнеться на захід і сягає водних джерел Нефтааху.
16 Далі кордон спускається до підніжжя гори, яка неподалік долини Бен-Гіннома, що з північного боку Рефаїмської Долини; спускається вниз по долині Гіннома з південного боку євусейців, і сходить до Ен-Роґела.
17 Після цього кордон повертає на північ, досягає Ен-Шемеша, і далі до Ґелілота, що навпроти Адуммімського підвищення, і сходить вниз до Каменя Богана (Рувимового сина ).
18 Звідти кордон , обминаючи з північного боку місто Бет-Араву, спускається до Арави, Йорданської Долини ;
19 далі проходить з північного боку Бет-Хоґли, й закінчується кордон над північною затокою Солоного Моря біля південного гирла Йордану. Це південний кордон.
20 Кордоном зі східного боку має бути Йордан. Ось у таких довколишніх кордонах знаходиться спадщина Веніямінових нащадків за їхніми родинами.
21 А міста племені нащадків Веніяміна за їхніми родинами такі: Єрихон, Бет-Хоґла, й Амек-Кеціц;
22 Бет-Арава, Цемараїм і Бетель;
23 Аввім, Пара та Офра;
24 Кефар-Аммоні, Офні та Ґева, – всього дванадцять міст з їхніми поселеннями.
25 Ґівеон, Рама та Беерот;
26 Міцпа, Кефіра та Моца;
27 Рекем, Їрпеїл і Тарала;
28 Цела, Елеф, Євусей (тобто Єрусалим), Гіва і Кір’ят, – усього чотирнадцять міст з їхніми поселеннями. Це – спадщина нащадків Веніяміна за їхніми родинами.