Пророцтво про Аммонових нащадків
1 Ось що сказав Господь про Аммонових нащадків. Хіба немає в Ізраїлі синів, – чи немає в нього спадкоємця? Чому Мілком заволодів землями Ґада, і його народ оселився в його (Ґада) містах ?
2 Тому надходить час, – говорить Господь, – коли в Раббі, столиці аммонійців, Я звелю проголосити бойовий клич, і вона перетвориться на купу руїн, а її дочірні поселення будуть спалені вогнем. Ізраїль прожене загарбників і знову успадкує свої володіння, – говорить Господь.
3 Голоси, Хешбоне, бо знищене місто Ай, – кричіть, дочки Рабби, підпережіться веретищем і плачте, кидаючись в усі боки й опираючись на стіни, тому що Мілком піде в полон разом зі своїми священиками і його можновладцями.
4 Для чого пишаєшся своїми рівнинами? Твоя долина спливатиме кров’ю , зрадлива дочко Рабби. Ти покладаєшся на свої скарби, заявляючи : Хто посміє виступити проти мене?
5 Ось Я спроваджу на тебе страх з усіх твоїх околиць, – каже мій Владика, Господь Саваот, – так що всі ви будете розпорошені, – кожен зокрема, і нікому буде збирати втікачів.
6 Але пізніше Я зміню долю нащадків Аммона, – говорить Господь.
Пророцтво відносно Едому
7 Відносно Едому так говорить Господь Саваот: Невже в Темані немає більше мудрості? Хіба не стало ради в розумних, чи перевелась їхня гострота мислення?
8 Утікайте, не оглядаючись, – ховайтесь у глибоких ущелинах, мешканці Дедана, адже Я спроваджу нещастя на Ісава. Прийшов час, коли Я його каратиму.
9 Якби прийшли до тебе крадії винограду, то хіба після них не залишилося б якогось залишку? І якщо би проникли нічні злодії, то вони взяли би лише скільки захотіли б.
10 Я ж догола роздягну Ісава, відкрию всі його криївки і він не зможе сховатись. Знищені будуть усі його нащадки, – не залишиться ні його братів, ні його сусідів.
11 Але залишу твоїх сиріт, – Я збережу їм життя, – та й вдовиці твої нехай покладаються на Мене.
12 Бо так говорить Господь: Якщо навіть ті, котрі не були приречені пити цю чашу, змушені її пити, то невже ти залишишся непокараним? Ні, не уникнеш кари, – неодмінно вип’єш чашу гніву .
13 Адже Я присягнувся Собою, – говорить Господь, – що Боцра стане страховиськом, – буде наочним прикладом ганьби, спустошення й прокляття, а всі її міста будуть перетворені на віковічні руїни.
14 Я почув вістку від Господа, і той вісник був посланий до народів з наказом : Збирайтеся та виступайте проти нього (Едому ) й готуйтесь до бою!
15 Бо Я зроблю тебе найменшим серед народів, – зненавидженим людьми.
16 Твій грізний вигляд, зухвалість твого серця, і те, що мешкаєш у скельних печерах й володієш гірськими вершинами, обманули тебе. Але навіть якби ти побудував собі гніздо на висоті, як орел, то й звідти Я тебе скину, – говорить Господь.
17 Едом стане страхіттям, і кожен, хто проходитиме попри нього, жахнеться і засвище, побачивши всі його рани.
18 Як знищені Содом і Гоморра та їхні навколишні міста, – говорить Господь, – так ніхто більше й там (в Едомі ) не житиме, – не оселиться там людська істота.
19 Ось він (завойовник ) виходить, наче лев, з високих чагарників Йордану на соковиті луки. Я миттєво сполошу й прожену його звідти, а свого обранця поставлю над ним. Адже хто подібний до Мене, щоб Мене кликати на суд й протистояти Мені? Хто той пастир, котрий встояв би переді Мною?
20 Тому послухайте Господню Постанову, яку Він прийняв щодо Едому, та Його (Господні ) задуми, які Він має проти мешканців Темана: Потягнуть у полон навіть найменших з отари (ягнят ), і в них на очах спустошать їхнє пасовисько (житла ).
21 Від звуку їхнього падіння затрясеться земля, – їхній крик донесеться аж до Червоного моря.
22 Він стрімко злетить, наче орел, ширятиме у небі, простягаючи свої крила над Боцрою. У той день серця едомських витязів затремтять, як серце жінки-породіллі.
Пророцтво про Дамаск
23 Далі – про Дамаск. Збентежились Хамат і Арпад , позаяк почули погану новину. Вони розхвилювались, наче море перед бурею, яке не може заспокоїтись.
24 Знітився й ослаб Дамаск, і сам готується до втечі. Його охопили тремтіння та тривога, наче судоми жінку-породіллю.
25 Як же спорожніло колись славне місто, оселя Моєї втіхи!
26 Отже, в той час поляжуть на його майданах його (міста ) юнаки, – загинуть усі воїни, – говорить Господь Саваот.
27 Попід стінами Дамаска Я запалю вогонь, який пожере замки Бен-Гадада .
Пророцтво щодо Кедару та царства Хацора
28 Про Кедара та про царства Хацора, які завоював вавилонський цар Навуходоносор, – так говорить Господь: Вставайте і вирушайте на Кедар, спустошуйте мешканців Сходу.
29 Забирайте їхні намети, їхні отари, а також їхні тканини та весь їхній посуд; заберіть собі їхніх ослів, голосно викрикуючи: Звідусіль – лише жах!
30 Утікайте, біжіть якнайшвидше, ховайтесь у глибину печер, мешканці Хацора, – говорить Господь, – адже вавилонський цар Навуходоносор виніс постанову, – має супроти вас лихий задум!
31 Уставайте й вирушайте проти спокійного народу, що живе безпечно, – говорить Господь. – Мешкаючи самотньо, вони не мають ні брам, ані засувів.
32 Але їхні верблюди стануть здобиччю завойовників, як будуть пограбовані і численні їхні отари. На тих, котрі ритуально вистригають собі волосся на скронях, з усіх боків наведу на них лихо, – говорить Господь, – й розпорошу їх на всі сторони світу.
33 І стане Хацор лігвищем шакалів, занедбаною пусткою навіки, – ніхто там не мешкатиме, й жодна людина не знайде там пристановища…
Пророцтво про Елам
34 На початку царювання Юдейського царя Седекії було до пророка Єремії Господнє слово про Елам такого змісту:
35 Так говорить Господь Саваот: Ось Я зламаю лук Елама , – основу їхньої сили.
36 Я спроваджу на Елам чотири вітри із чотирьох сторін неба, і розпорошу (мешканців Елама ) їх на всі сторони світу, так що не буде такого народу, куди б не втікали біженці з Елама.
37 І наведу на Елам страх перед їхніми ворогами, – перед тими, що зазіхають на їхнє життя; Я наражатиму їх на лихо й на палкий Мій гнів, – говорить Господь, – і пошлю услід їм меч, аж доки їх не знищу.
38 Я поставлю Мій престол в Еламі, і знищу в ньому царя та його вельмож, – говорить Господь.
39 Але в останній час Я зміню долю Елама, – говорить Господь.