Пророцтво щодо Ізраїлевих гір
1 А тепер, сину людський, проголоси пророцтво щодо Ізраїлевих гір і скажи: Гори Ізраїлю, послухайте слово Господнє.
2 Так говорить Владика Господь: Оскільки ворог про вас говорив: Ага! І вічні вершини стали нашою власністю!
3 Тому провісти пророцтво й скажи, що говорить Владика Господь: Оскільки вас спустошували і звідусіль вас нищили, коли ви переходили у власність інших народів, – позаяк ви потрапляли на язики злих людей й ставали глумливою приказкою,
4 тому ви, Ізраїлеві гори, послухайте слово Владики Господа. Владика Господь звертається до гір і до пагорків, до ущелин і долин, до спустошених руїн і до покинутих міст, які стали здобиччю і предметом глузування всіх навколишніх народів.
5 Ось що говорить Владика Господь: У запалі Свого обурення Я проголошую вирок щодо всіх інших народів, як і щодо всього Едому. Всі вони зі зловтіхою в серці й презирством у душі загарбали собі Мій край, аби ним володіти.
6 Тому проголоси пророцтво щодо Ізраїлевого краю, – скажи горам та пагорбам, ущелинам і долинам, що говорить Владика Господь: Нині Я в Своєму обуренні та Моєму гніві говорю, оскільки ви терпите наругу від інших народів.
7 Саме тому Владика Господь говорить: Я підношу Свою руку, присягаючись, що наруга довколишніх народів обернеться на них самих.
8 Що ж до вас, Ізраїлеві гори, то ви пустите свої паростки й будете приносити свої плоди для Мого народу, Ізраїлю, адже він незабаром повернеться.
9 Бо Я схилюсь над вами і потурбуюсь про вас, – вас знову будуть обробляти й будуть засівати.
10 Я намножу на вас (горах ) людей, – увесь Ізраїлів рід, – міста знову будуть заселені, а руїни будуть відбудовані.
11 Я множитиму серед вас (гір ) людей і худобу, – вони будуть численними та плодовитими, – Я заселю вас так, як за давніх часів, та дбатиму про ваш добробут більше, ніж колись, – і ви пізнаєте, що Я – Господь!
12 Я спроваджу на вас людей, – Мій народ Ізраїль, – вони володітимуть вами як своєю спадщиною. Ви більше ніколи не зробите їх бездітними.
13 Так говорить Владика Господь: Оскільки про вас (гори ) кажуть: Це – земля, що пожирає і робить свій народ бездітними, –
14 тому ти, земле, більше не будеш пожирати людей й не позбавлятимеш більше свого народу дітей, – говорить Владика Господь.
15 Ти більше не почуєш наруги з боку інших людей й не зноситимеш ганьби народів, – ти більше не допустиш, аби твій народ спотикався , – говорить Владика Господь.
Господь відновить Ізраїль
16 І було до мене Господнє слово такого змісту:
17 Сину людський! Коли Ізраїлів рід мешкав у своїй землі, він її опоганив своїми звичками та своїми вчинками. Якою буває нечистота жінки в період її місячних, такими були їхні вчинки переді Мною.
18 І Я вилив на них Мій гнів за кров, яку вони проливали в краю, опоганюючи землю своїми ідолами.
19 Тому Я розпорошив їх поміж народами, – вони розпорошені по різних країнах. Я їх судив за їхніми вчинками та їхньою дорогою життя.
20 Але, незалежно від того, куди вони прибули і до якого народу прийшли, скрізь люди безчестили Моє святе Ім’я тим, що про них говорили: І це такий Господній народ, що вийшов з Його країни?!
21 Тож Я заступився за Своє святе Ім’я, яке Ізраїлів рід знеславлював між народами, до яких вони прибували.
22 Тому скажи Ізраїлевим нащадкам: Так говорить Владика Господь: Не заради вас, Ізраїлів роде, Я це роблю, але заради Мого святого Імені, яке ви знеславлювали серед народів, до яких ви прибували!
23 Проте Я відновлю святість Мого величного Імені, знеславленого між народами, яке ви серед них опоганили. Народи пізнають, що Я – Господь, – говорить Владика Господь, – коли на їхніх очах явлю Свою святість у вас.
24 Я візьму вас з-посеред народів, зберу вас з усіх країн і поверну вас у вашу землю.
25 І окроплю вас чистою водою, – ви звільнитесь від усіх ваших нечистот, – від усіх ваших ідолів Я вас очищу.
26 Я дам вам нове серце і нового духа вкладу в вас, – і видалю з вашого тіла кам’яне серце і дам вам серце тілесне.
27 Я дам вам Мого Духа, й зроблю так, що ви будете жити за Моїми Заповідями та дотримуватись Моїх Законів, виконуючи їх.
28 Ви будете мешкати в краю, який Я дав вашим батькам, і будете Моїм народом, а Я буду вашим Богом.
29 Я звільню вас від усіх ваших нечистот, – викличу для вас врожаї і намножу їх, не допускаючи, щоб ви голодували.
30 Я примножу на деревах плоди та щедрі врожаї на полі, аби вам більше не доводилось терпіти наругу від народів через голод.
31 Тоді ви самі усвідомите ваші злочини та вашу погану поведінку й будете гидувати собою через усі свої беззаконня та ваші ганебні вчинки.
32 Нехай вам буде відомо, – говорить Владика Господь, – що не заради вас Я усе це робитиму. Тож посоромтесь і хоч почервонійте, Ізраїлів роде, з приводу вашої поведінки.
33 Так говорить Владика Господь: Того часу, коли Я очищу вас від усього вашого беззаконня, Я знову заселю міста й відбудую руїни.
34 Занедбана земля, що лежала спустошеною на очах усіх перехожих, знову буде оброблятись.
35 Люди говоритимуть: Цей край, що донедавна був спустошений, став, наче Едемський сад, а міста, які були колись зруйновані й знищені, тепер укріплені й заселені.
36 Тоді народи, які залишаться довкола вас, зрозуміють, що це Я, Господь, відбудував зруйноване і знову насадив знищене. Я, Господь, сказав це і виконаю!
37 Так говорить Владика Господь: Ось ще у чому Я виконаю прохання Ізраїлевого роду, – Я намножу людей Ізраїлю, як отару овець.
38 Як Єрусалим під час свята наповнювався отарами жертовних овець, так тепер зруйновані міста будуть сповнені громадами людей. І тоді зрозуміють, що Я – Господь.