Розташування лампад на світильнику
1 І промовив Господь до Мойсея такі слова:
2 Звернися до Аарона й скажи йому: Коли встановлюватимеш лампади, то сім лампад мають світити з переднього боку світильника.
3 Аарон так і зробив. З переднього боку світильника він встановив його лампади, як Господь заповів Мойсеєві.
4 А конструкція світильника така: він був увесь із золота, як його стовбур, так і його квітки – весь суцільно кований . Світильник був зроблений саме за тим зразком, який показав Господь Мойсеєві.
Відокремлення та очищення левитів для служіння Господу
5 Далі Господь промовив до Мойсея такі слова:
6 Відділи левітів з-посеред Ізраїльських нащадків і очисти їх.
7 Ось що маєш з ними зробити, щоб їх очистити: покропи їх водою очищення від гріха, і нехай вони повністю поголять бритвою свої тіла, виперуть свій одяг і стануть чистими.
8 Після цього нехай візьмуть одного бичка з великої худоби і жертву до нього з питльованого пшеничного борошна, замішаного на олії. Візьмеш також другого бичка з великої худоби для жертви за гріх.
9 Тоді приведеш левітів до переду Намету Свідчення й збереш усю громаду Ізраїльтян.
10 І приведеш левітів перед Господа, а Ізраїльські нащадки покладуть на левітів свої руки.
11 Потім відділить Аарон левітів як особливу жертву Господу від Ізраїльтян. Вони будуть виконувати служіння для Господа.
12 Левіти у свою чергу покладуть свої руки на голови бичків, і ти принесеш одного в жертву за гріх, а другого в жертву всепалення Господу, спокутавши таким чином гріхи левітів.
13 Тоді поставиш левітів перед Аароном і перед його синами, і відокремиш їх як особливу жертву Господу.
14 Так відділиш левітів з-поміж Ізраїльських нащадків, і левіти стануть Моїми.
15 Лише після того, як ти очистиш левітів і відокремиш їх як особливу жертву, вони входитимуть для служіння в Наметі Свідчення.
16 Бо з-поміж Ізраїльських синів вони належать тільки Мені. Я взяв їх Собі замість усіх первородних – зокрема тих, хто першим виходить з кожного материнського лона серед Ізраїльтян.
17 Все первородне серед Ізраїльських нащадків, від людини до худоби, є Моїм. Того дня, коли Я уразив всіх первородних в єгипетському краю, Я посвятив їх Собі.
18 Я взяв левітів замість усіх первородних між Ізраїльтянами.
19 Я подарував левітів Ааронові та його синам з-поміж Ізраїльських нащадків, аби вони звершували служіння замість Ізраїльських нащадків у Наметі Свідчення. Щоб вони здійснювали викуплення за Ізраїльських нащадків і щоб Ізраїльтяни не були покарані, коли вони наближатимуться до Святині.
20 Мойсей та Аарон і вся громада Ізраїльтян учинили з левітами так, як заповів Господь Мойсеєві відносно левітів. Саме так і вчинили з ними Ізраїльтяни.
21 Тож левіти очистилися і випрали свій одяг, а Аарон відділив їх як особливу жертву для Господа. І звершив Аарон спокуту за їхні гріхи, щоб очистити їх.
22 Після того левіти увійшли в Намет Свідчення для виконання свого служіння поряд з Аароном та поряд з його синами. Як Господь заповів Мойсеєві щодо левітів, так і вчинили з ними.
23 Тоді звернувся Господь до Мойсея, промовляючи:
24 Ще одне стосовно левітів: від двадцяти п’яти років і вище, вони приступатимуть до виконання служіння в Наметі Свідчення.
25 А в п’ятдесятилітньому віці левіт усувається від служіння і більше його не звершуватиме.
26 Він може допомагати своїм братам, здійснюючи нагляд у звершенні ними служіння в Наметі Свідчення, однак самостійного служіння він вже не виконуватиме. Так чинитимеш з левітами стосовно їхнього служіння.