Скорбота за померлим
1 Ви є дітьми Господа, вашого Бога. Заради померлого не вдавайтеся до нарізів на собі й не вистригайте волосся над своїм чолом.
2 Адже ти є святим народом для Господа, твого Бога. Господь обрав тебе, щоб ти був для Нього особливим народом з усіх народів, що на землі.
Чисті та нечисті тварини
3 Не їстимеш жодної гидоти.
4 Ось які тварини ви будете їсти: вола, ягня з овець й козеня з кіз,
5 оленя, сарну, буйвола, лань, антилопу, козулю та гірську вівцю.
6 З-поміж усіх тварин будете їсти кожну тварину, яка має копито з розділеними на дві частини ратицями, та яка відригує жуйку.
7 Однак з-посеред тих, які відригують жуйку, і які мають роздвоєні копита з розділеними ратицями, не будете їсти таких: верблюда, зайця і борсука, оскільки вони відригують жуйку, але не мають роздвоєного копита, тому вони для вас нечисті;
8 також свині, бо хоч вона має роздвоєне копито, але не відригує жуйки, тому вона для вас нечиста. Не будете їсти їхнього м’яса й не будете доторкатися до їхньої мертвечини.
9 З усього, що живе у водах, будете їсти те, що має плавники і луску.
10 А все те, що не має плавників та луски, не будете їсти. Воно для вас нечисте.
11 Все чисте птаство будете їсти.
12 Проте з птахів не будете їсти: орла, грифа, морського орла,
13 коршака, сокола, шуліку з її породою;
14 усяку ворону з її породою;
15 страуса, сову, чайку, яструба з їх породою;
16 малу сову (вуханя ), пугача, ібіса;
17 пелікана, стерв’ятника, баклана;
18 чорногуза, чаплю з її породою, одуда та кажана.
19 Усі крилаті, що плазують (комахи ), нечисті для вас, і ви їх не їжте.
20 А будь-якого чистого птаха можете їсти.
21 Не їжте жодної мертвечини. Віддайте її приходцеві, який виявиться в твоїй оселі, і нехай він їсть її, або продайте чужинцеві. Адже ви є святим народом для Господа, твого Бога. Не варіть козеняти в молоці його матері.
Настанови про десятину
22 Щороку обов’язково відділяй десятину з кожного врожаю твого насіння, що збираєш з поля.
23 На місці, яке Господь обере, щоб там перебувало Його Ім’я, будеш споживати перед Господом, твоїм Богом, десятину твого збіжжя, твого вина і твоєї олії, а також первородних зі своєї великої та дрібної худоби, щоб ти навчився боятися Господа, твого Бога, по всі дні.
24 Якщо ж дорога від тебе буде надто далека, і ти не зможеш занести усього цього, оскільки місце, яке Господь, твій Бог, обере, щоб там перебувало Його Ім’я, буде далеко від тебе, хоча Господь, твій Бог, поблагословить тебе,
25 то переведи це у гроші й візьми ці гроші у свої руки й піди на місце, яке обере Господь, твій Бог.
26 Там купиш за гроші все, чого лише забажає твоя душа з великої чи дрібної худоби, а також вино чи напій та все інше, чого забажає твоя душа. Будеш їсти там перед Господом, твоїм Богом, і будеш веселитися разом зі своєю сім’єю.
27 Не залишай і левіта, який мешкатиме в твоїх поселеннях, оскільки в нього немає, як у тебе, ні частки, ні спадщини.
28 Наприкінці кожного третього року відкладеш усю десятину зі свого врожаю в тому році та зберігатимеш її у своїй оселі.
29 Тоді прийде левіт, – оскільки в нього немає частки і спадщини з тобою, – а також приходець, сирота та вдова, які мешкатимуть у твоїх поселеннях, і будуть їсти й насичуватись, аби Господь, твій Бог, поблагословив тебе в кожній справі твоїх рук, які чинитимеш.