Настанови про свята, установлені Господом
1 Далі Господь промовив до Мойсея, говорячи:
2 Скажи Ізраїльтянам такі слова: Ось установлені Господом свята, в які ви скликатимете святі збори. Це Мої свята.
Субота
3 Шість днів займайтеся справами, а сьомого дня – субота відпочинку, святі збори. Жодної роботи не будете виконувати, бо це субота для Господа в усіх ваших поселеннях.
4 А ось інші свята для Господа, у які ви скликатимете святі збори у визначений час.
Пасха та свято Опрісноків
5 Першого місяця, чотирнадцятого дня місяця, надвечір, Пасха для Господа.
6 П’ятнадцятого дня цього місяця – свято Опрісноків для Господа. Сім днів будете їсти опрісноки.
7 Першого дня у вас будуть святі збори. Не займайтесь жодною повсякденною справою.
8 Всі сім днів будете приносити Господу всепалення. Сьомого ж дня будуть святі збори. Не займайтесь жодною повсякденною справою.
Свято першого снопу
9 Господь промовив до Мойсея, кажучи:
10 Звернись до Ізраїльських нащадків та скажи їм: Коли ввійдете у край, який Я даю вам, і будете збирати з поля жниво, то приносьте сніп первоплоду з вашого жнива до священика.
11 Нехай священик піднесе цей сніп перед Господом, аби він був прийнятий від вас. Священик піднесе його наступного дня після суботи .
12 Того ж дня, коли принесете сніп, принесіть у всепалення Господу однолітнє ягня без вади.
13 З ним хлібне приношення – дві десятих ефи питльованого борошна, замішеного на олії, в жертву Господу, приємні пахощі. А також його жертву возливання – четверту частину гіна вина.
14 Не їстимете ні хліба, ні прожареного зерна, ні сирих зерен аж до цього дня, коли ви принесете дар своєму Богові. Це вічний Закон для ваших поколінь в усіх ваших поселеннях.
Свято п’ятдесятниці
15 Від наступного дня після суботи, тобто від дня, коли принесете сніп коливальної жертви, відлічіть собі сім повних тижнів.
16 До наступного дня після сьомого тижня відлічіть п’ятдесят днів і принесіть Господу нову хлібну жертву.
17 Принесете від ваших поселень хліби коливальної жертви – дві хлібини, кожна з яких буде з двох десятих частин ефи питльованого борошна. Вони будуть спечені заквашеними з перших плодів для Господа.
18 А з хлібами принесіть сім однолітніх ягнят без вади, одне теля з великої худоби та два барани. Вони будуть всепаленням Господу разом з їхньою хлібною жертвою та жертвою возливання як приємні пахощі для Господа.
19 Принесіть також одного козла із кіз у жертву за гріх та двох однолітніх ягнят у мирну жертву.
20 А священик піднесе їх з хлібами перших плодів як коливальну жертву перед Господом разом з двома ягнятами. Вони посвячені для Господа і належать священикові.
21 Того самого дня оголосите святі збори. Не займайтесь в цей день жодною щоденною працею. Це – вічна постанова для ваших поколінь у всіх ваших поселеннях.
22 Коли будете збирати жниво своєї землі, не дожинайте до краю свого поля і не визбируйте колосків свого жнива, що попадали на землю . Залишіть їх убогому та приходцеві. Я – Господь, ваш Бог.
День пам’яті сурмлення
23 Далі Господь промовив до Мойсея, кажучи:
24 Звернись до Ізраїльських нащадків з такими словами: Сьомого місяця, першого дня місяця, у вас буде відпочинок, день пам’яті сурмлення, святі збори.
25 Не займайтесь жодною щоденною працею, а приносьте Господу вогняні жертви.
День викуплення
26 Знову Господь промовив до Мойсея, кажучи:
27 Десятого дня цього ж сьомого місяця – день викуплення. У вас будуть святі збори. Ви будете смиряти ваші душі та приносити Господу вогняні жертви.
28 Не виконуйте цього дня жодної роботи, тому що це день покути, аби звершувати за вас викуплення перед Господом, вашим Богом.
29 Кожна душа, яка не буде впокорюватись у цей день, буде знищена зі свого народу.
30 Так само кожну людину, котра займатиметься саме цього дня роботою, Я знищу того з-посеред свого народу.
31 Не робіть жодної праці. Це вічна постанова для ваших нащадків у всіх ваших поселеннях.
32 Він буде для вас суботою, відпочинком, тож упокорюйте ваші душі. Від вечора дев’ятого дня місяця і аж до наступного вечора святкуватимете вашу суботу.
Свято Наметів
33 Господь промовив до Мойсея, кажучи:
34 Звернись до Ізраїльтян з такими словами: П’ятнадцятого дня цього ж сьомого місяця має початись сім днів Свята Наметів для Господа.
35 Першого дня – святі збори. Не займайтесь жодною роботою.
36 Протягом семи днів будете приносити Господу вогняні жертви. Восьмого дня у вас також будуть святі збори, і ви принесете Господу вогняну жертву. Це день урочистих зборів, тому не чиніть жодної праці.
37 Ось такі Господні свята, в які скликатимете святі збори, щоб приносити Господу вогняні жертви: всепалення, хлібні жертви та жертви возливання щодня – кожну в належний день.
38 Це , крім Господніх субот, крім ваших дарів, крім усіх ваших обітниць та крім ваших добровільних жертв, які ви даватимете Господу.
39 Тож п’ятнадцятого дня сьомого місяця, коли закінчите збирати врожай землі, протягом семи днів відзначатимете Господнє свято. Першого дня відпочинок і восьмого дня відпочинок.
40 Першого дня виберіть собі гарні плоди дерев, пальмове віття, галузки густолистих дерев та гілля верби з-над потоків і сім днів будете веселитися перед Господом, вашим Богом.
41 Сім днів у році святкуйте це свято для Господа. Це вічна постанова для ваших нащадків. Відзначайте його сьомого місяця.
42 Сім днів будете жити в наметах. Кожен корінний житель в Ізраїлі житиме в наметі,
43 аби ваші нащадки знали, що, коли Я виводив Ізраїльських нащадків із єгипетського краю, то поселив їх у наметах. Я – Господь, ваш Бог.
44 Мойсей оголосив Ізраїльтянам про Господні свята.